10. maj, 2015

Dominika Pawłowska trzecia w Krakowie

W minioną sobotę w Krakowie odbył się XIII Międzynarodowy Turniej w Szpadzie pod nazwą  "O Miecz Zwrwikaptur Longinusa Podbpięty" W zawodach brało udział 152 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów Polski. Z ramienia naszego klubu wystartowała pięcio osobowa reprezentacja w składzie: Dominika Pawłowska, Weronika Marucha, Klaudia Wilomowska, Sebastian Michalczyk i Miłosz Cygański. W kategorii juniorek młodszych bardzo dobrze zaprezentowały się nasze panie. Dominika Pawłowska uplasowała sie na wysokim trzecim miejscu. Nasza zawodniczka stoczyła zacięte pojedynki ocierając sie o finał zawodów. W tej samej kategorii wiekowej Weronika Marucha zajęła 5 miejsce, a Klaudia Wilamowska 15. Wśród chłopców Miłosz Cygański zakończył zawody na miejscu 21, a Sebastian Michalczyk na 26. Warto dodać, że cała nasza reprezentacja to jeszcze zawodnicy którzy wiekiem są młodzikami.

Tomasz Cygański

9. maj, 2015

Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Uczniowie Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Świdnicy przeprowadzili pokazowy trening  w ramach Otwartych Dni Funduszy Europejskich. Nasza reprezentacja w składzie Marta Michalczyk, Jan Marczak, Miłosz Cygański, Antoni Marczak, Sebastian Michalczyk, Grzegorz Szymański, Hubert Gil i Gustaw Feliński uczestniczyła w otwartym treningu w hali sportowej "Świdniczanka". Nasi zawodnicy walczyli w drużynowym turnieju szermierczym, w którym pokazali swoje umiejętność.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2015

We wtorek i w środę w Obornikach Śląskich odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szpadzie kobiet i mężczyzn. Zawodnicy rywalizowali w turnieju indywidualnym i drużynowym. Najlepszym szpadzistą został Wojciech Lubieniecki (PTG Sokół 1893 Mielec), natomiast wśród kobiet triumfowała Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie). Z naszego klubu startowała Klaudia Wilamowska która zajęła 28 pozycję, oraz Dominika Pawłowska plasując sie na 33 miejscu. W drugim dniu zawodów w rywalizacji drużynowej nasze zawodniczki w składzie Wilamowska, Pawłowska i Marucha wywalczyły ósmą pozycję w turnieju.