Wesołych Świat !

Rybnik - Puchar Polski Juniorów 2021

W minioną sobotę i niedzielę odbył się II Puchar Polski Juniora . Najlepsi szermierze do lat dziewiętnastu spotkali się w Rybniku. W pierwszym dniu rywalizowali chłopcy. Najlepiej z naszych podopiecznych spisał się Bartek Kuźnik zajmując 19 lokatę. Pozostałe miejsca zajęli:

54. Igor Grzelak

60. Antek Bednarski

65. Kuba Haładuda

69. Błażej Bednarski

W niedzielę do zawodów przystąpiły dziewczęta. Najwyżej uplasowała się Karolina Nieczkowska zajmując 43 miejsce

49 była Amelia Moszonka

60. Nikola Niesyn

64. Martyna Nowak

71. Hania Kacała

To kolejne zawody ,gdzie nasza młodzież zdobyła cenne punkty do OOM.

Napisz do: Mirek Węcławski

Aa

Błażej Bednarski zwycięża w Gliwicach !!!

W miniony weekend Gliwice gościły młodych szermierzy  na corocznym turnieju Gwiazdka ze szpadą. W sobotę rywalizowali chłopcy. Rewelacyjnie spisał się Błażej Bednarski, zwyciężając wśród zawodników do lat piętnastu. Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio:

10. Antek Bednarski

15. Bartek Kuźnik

W kategorii do lat trzynastu , 15 lokatę zdobył Adam Warecki

16 był Krystian Mikoda

30. Janek Skrzypczyński

36. Fabian Umiastowski

W niedzielę do rywalizacji przystapiły dziewczęta. Najlepiej spisała się Nikola Niesyn zajmując 7 lokatę.

12 była Hania Kacała

18. Martyna Nowak

W kategorii najmłodszej do lat jedenastu Najlepiej walczyła Ola Hołobotowska  zajmując bardzo wysoką 5 lokatę. Na 10 miejscu zameldowała się Zuza Mikoda. Wszystkim startujacym cały sztab trenerski składa gratulacje osiągniętych wyników .

Puchar Polski Juniorów Młodszych - GLIWICE 2021

W dniach 13-14.11.2021 Gliwice gościły młodych szermierzy na II Pucharze Polski Juniora Młodszego. W pierwszym dniu rywalizowały dziewczęta. W stawce 91 zawodniczek, bardzo dobrze zaprezentowała się Martyna Nowak, ulegając dopiero w walce o wejście do finałowej ósemki. Martynka zajęła ostatecznie 14 lokatę. Pozostałe nasze podopieczne zajęły odpowiednio:

25. Karolina Nieczkowska

36. Nikola Niesyn

46. Hania Malicka

67. Hania Kacała

77. Amelia Moszonka

Następnego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy. Tu w gronie 92 zawodników najlepiej walczył Igor Grzelak zajmując 18 miejsce. Pozostałe lokaty naszych zawodników:

27. Kuba Haładuda

34. Błażej Bednarski

47. Adam Warecki

55. Antek Bednarski

64. Adam Machaj

76. Mikael Surma

90. Janek Skrzypczyński

Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych osiągnięć.

Puchar Ziem Północnych - Szczecin 2021

Cztery pozycje medalowe oraz sześć  finałów lubuskich szermierzy w Pucharze Ziem Północnych - Szczecin 2021.

Zawodniczki i zawodnicy "Flesz" Świdnica - Adam Warecki, Grzegorz Warecki, Helena Bednarska oraz Tymon Bobrowicz wywalczyli  podium w ogólnopolskich zawodach w szpadzie. Dodatkowo nasi podopieczni uplasowali się w ścisłych "ósemkach" w kategoriach  skrzat, zuchy, dzieci, młodzik oraz junior młodszy.

Wszystkie wyniki są dostępne na stronie Polskiego Związku Szermierczego.

Gratulacje dla naszych reprezentantek oraz reprezentantów !

Walne zebranie delegatów FLESZ Świdnica 2021

UCHWAŁA NR 1/2021

Zarządu Szkolnego Klubu Szermierczego Flesz Świdnica

Podjęta w dniu 04 listopada 2021

 

 

 

W sprawie: ustalenia daty Walnego Sprawozdawczego Zebrania Delegatów Klubu

Zarząd podoił decyzję, że zebranie odbędzie się w dniu 1.12.2021 w siedzibie klubu.

Pierwszy termin 17.00

Drugi termin 17.15

Uchwała wchodzi w życie z dniem 4 listopada  2021

 

 

Prezes                                                             Protokolant

 

Tomasz Cygański                                                     Tomasz Witosławski

...............................                                        .....................................

Błażej Bednarski niepokonany w Radlinie.

Wygraną w Turnieju z Okazji Dnia Edukacji Narodowej w Radlinie zakonczył zmagania w kategorii chłopców do lat 15 nasz zawodnik, Błażej Bednarski.  W finale pokonał zawodnika Piasta Gliwice Błażeja Kurowskiego 15:13.

Pozostałe lokaty zawodników Flesza Świdnica

7. Bartek Kuźnik

15. Mikael Surma

20. Antek Bednarski

Na podium zameldował się również Grzesiu Warecki w kategori do lat 9 zajmując 3 lokatę

W kategorii chłopców do 12 lat wysoką 7 lokatę zajął Krystian Mikoda

20 był Fabian Umiastowski

Wśród chłopców do lat 10 Wiktor Pałasik zajął 46 lokatę

Wśród dziewcząt na podium stanęła Hela Bednarska zajmując 3 pozycję w kategorii dzieci do lat 9

A w najstarczej grupie wiekowej do lat 15 nasze dziewczęta zajęły odpowiednio

17. Martyna Nowak

18. Nikola Niesyn

19. Karolina Nieczkowska

20. Amelia Moszonka

21. Hania Malicka

31. Hania Kacała

Wszystkim zawodnikom gratulujemy startu

Wysłano

Puchar Polski seniorów w Szczecinie

W minioną niedzielę, oprócz udanych startów najmłodszych zawodników w Wadowicach miało miejsce jeszcze jedno, dla nas ważne, szermiercze wydarzenie. W Szczecinie rozegrany został I Puchar Polski Seniorów w Szpadzie. Na otwarcie sezonu wystąpiło w nim aż 90 zawodników. Na uwagę zasługuje fakt, iż na co dzień walczący w kategorii weteranów i działający na rzecz Stowarzyszenia GTS Zielona Góra Mateusz Chojnecki i Tomasz Witosławski, po 14 latach powrócili do rywalizacji wśród seniorów. Jak za „starych” czasów wystąpili w barwach SKS Flesz Świdnica. Dołączył do nich Kamil Kasperczak. Mimo mocno obstawionego turnieju zdobyli zadowalajace miejsca. Tomasz Witosławski walcząc o miejsce w czołowej ósemce turnieju, uległ wenezuelczykowi Jesusowi Limardo 15:7, zajmując 15 miejsce. Kamil Kasperczak wywalczył 52 lokatę, a Mateusz Chojnecki był 64.

Gratulacje dla naszych seniorów i czekamy na kolejne turnieje.

Helena Bednarska zwycięża w Wadowicach.

Udane występy odnotowały zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. 22 osobowa reprezentacja brała udział w V ogólnopolskim turnieju szermierczym –                       „O Puchar Miasta Wadowice”.

 Znakomicie spisała się jedna z najmłodszych uczestniczek imprezy  Helena Bednarska, która zwyciężyła bezapelacyjnie w kategorii „zuchów” wygrywając wszystkie swoje walki , zarówno w eliminacjach jak i w pucharach bezpośrednich. Równie dobrze wypadli jej koledzy klubowi Grzegorz Warecki, Tymon Bobrowicz oraz Mieszko Awramik. Odpowiednio  zajęli drugie, trzecie i dziewiąte miejsce w zmaganiach na mini szpady.

W kategorii „ dzieci” najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką została Zuzanna Mikoda zajmując 5 pozycję. Aleksandra Hołobotowska uplasowała się na miejscu 13, Wiktor Pałasik na 6, a Kacper Mielczarek zakończył zmagania szermiercze na pozycji 15.

W rocznikach starszych również nasze zawodniczki oraz zawodnicy spisali się znakomicie. W kategorii juniorek młodszych 3 miejsce zajęła Karolina Nieczkowska. Nikola Niesyn uplasowała się na miejscu 6, Hanna Malicka na 13, Hanna Kacała na 15, Martyna Nowak na 16, Amelia Moszonka na 19.

Wśród chłopców bardzo dobrze zaprezentowali się Igor Grzelak zajmując drugie miejsce. Na miejscu trzecim zmagania zakończył Bartosz Kuźnik. Bracia Bednarscy również awansowali do finałowej ósemki zawodów. Błażej uplasował się na miejscu 6, a Antoni na 7. Miejsce 13 zajął Mikael Surma, 19 Szymon Kozak, a Michał KLIMEK-ŻOŁNOWSKI zakończył turniej na miejscu 20.

Ostatnią kategorią wiekową w jakiej startowali nasi zawodnicy był młodzik. Najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Fabian Umiastowski zajmując wysoką 6 pozycję. Jan Skrzypczyński uplasował się na miejscu 11, Krystian Mikoda na 12, Adam Warecki na 14.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu gratulujemy.

Polsko - Niemiecki Turniej Szpadowy

Pięć medali Świdnickich szermierzy.

W sobotę 11.09.2021 odbył się Polsko Niemiecki Turniej Szpadowy. Na starcie stanęło 70 zawodniczek i zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Bardzo dobrze wypadli reprezentanci  Szkolnego Klubu Szermierczego ‘FLESZ” Świdnica.

Helena Bednarska jako  najmłodsza uczestniczka zawodów zwyciężyła w kategorii  „skrzaty”, a walczące ze starszymi od siebie uplasowała się na 6 miejscu w kategorii „zuchów”. Tymon Bobrowicz zajął drugie miejsce ulegając w finale zawodnikowi z Wrocławia Andrzejowi Bigusowi. W tej samej kategorii „zuchów”  Franciszek Skorek uplasował się na miejscu trzecim, a Mieszko Awramik na piątym. W kategorii zuchów Zuzanna Mikoda zakończyła zmagania na miejscu trzecim, Aleksandra Hołobotowska na piątym.

Najstarszymi zawodniczkami i zawodnikami byli młodzicy. Adam Warecki wywalczył srebrny medal ulegając w finale Marcinowi Siwkowi z Wrocławia. W tych samych rocznikach na trzecim miejscu zameldował się Jan Skrzypczyński.  Na miejscu ósmym uplasował  się Krystian Mikoda, a Franciszek Wiącek na dziesiątym. W finałowej ósemce w kategorii „zuchów” znaleźli się Kacper Mielczarek , który ostatecznie zajął miejsce siódme, a Wiktor Pałasik ósme.

Wszystkim gratulujemy.

43. Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci Challenge Wratislavia

Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci Challenge Wratislavia to największy na świecie turniej dziecięcy do lat 15. To w tym turnieju młodzi adepci wchodzą w świat szermierki, to tutaj zaczynają się dla wielu z nich wielkie kariery sportowe. Emocje – radość i łzy stanowią doping do dalszych ciężkich treningów, dla niektórych będą to tylko wspaniałe wspomnienia, a dla innych droga do medali olimpijskich.  Jak co roku w tym wydarzeniu brała udział liczna grupa lubuskich szermierzy. W gronie przeszło 400 zawodniczek i zawodników z kilkunastu ekip Europy nasi podopieczni zajęli następujące miejsca.

 

Wśród dziewcząt najwyżej sklasyfikowana została Nieczkowska Karolina , która w kategorii U15 wywalczyła wysokie 7 miejsce. Amelia Moszonka zajęła 26 pozycję, Hanna Malicka 44, Nikola Niesyn 57, Hanna Kacała 62 i Martyna Nowak 64.

 

W kategorii U11 jedna z najmłodszych uczestniczek tych zawodów Helena Bednarska uplasowała się na 13 miejscu.  Zuzanna Mikoda zajęła miejsce 21, Aleksandra Hołobotowska 24 , a Hania Babińska zakończyła zmagania na miejscu 51.

 

Dzień później odbył się turniej chłopców. W gronie 14 zawodników ze Szkolnego Klubu Szermierczego „Flesz” Świdnica najlepiej spisał się Kacper Mielczarek, który w kategorii U11 uplasował się na miejscu 14. Poniżej zamieszczamy miejsca naszych pozostałych reprezentantów:

 

U15

13          BEDNARSKI Błażej         

15          GRZELAK Igor   

26          KUŹNIK Bartosz

30          BEDNARSKI Antoni        

54          KOZAK Szymon

55          SURMA Mikael 

63          KLIMEK-ŻOŁNOWSKI Michał

 

U13

16          WARECKI Adam              SKS

26          MIKODA Krystian          

34          WIĄCEK Franciszek

 

U11

14          MIELCZAREK Kacper     

32          PAŁASIK Wiktor

53          WARECKI Grzegorz       

54          AWRAMIK Mieszko       

 

Wszystkim  gratulujemy.

Dwa medale lubuskich szpadzistów !!!

W miejscowość Konopiska odbyły się Mistrzostwa Polski młodziczek i młodzików w szpadzie. W turnieju indywidualnym na starcie stanęło 89 dziewcząt i 91 chłopców z kilkudziesięciu klubów kraju. Rewelacyjnie spisał się Bartosz Kuźnik , który wywalczył tytuł wicemistrza Polski, ulegając w jedynej walce finałowej reprezentantowi z PKSZERM Warszawa Filipowi Krochmalskiemu.  To kolejny bardzo bobry start naszego zawodnika, który nie pierwszy raz staje na podium w tej kategorii wiekowej. Dzień później po startach indywidualnych nasza pierwsza drużyna w składzie Bartosz Kuźnik, Adam Warecki, Krystian Mikoda i Antoni Bednarski sięgnęli po srebrny medal w konkurencji drużynowej. W starciu finałowym ulegli zespołowi PKSZERM Warszawa. W stawce 19 drużyn nasz drugi team w składzie Szymon Kozak, Mikael Surma i Franciszek Wiącek uplasowali się na 13 miejscu.

Jedyna drużyna naszych dziewcząt w składzie Nikola Niesyn, Amelia Moszonka, Karolina Nieczkowska oraz Martyna Nowak, na 20 zgłoszonych zespołów wywalczyła wysokie 7 miejsce. Poniżej zamieszczamy wyniki wszystkich naszych reprezentantek oraz reprezentantów z zawodów indywidulanych:

 

2            KUŹNIK Bartosz  

25          MIKODA Krystian          

26          BEDNARSKI Antoni        

32          WARECKI Adam             

40          WIĄCEK Franciszek       

42          SURMA Mikael 

56          KOZAK Szymon

 

14          NIESYN Nikola  

18          MOSZONKA Amelia       

19          NIECZKOWSKA Karolina             

22          NOWAK Martyna          

26          MALICKA Hanna

 

Gratulacje dla wszystkich naszych podopiecznych , trenerów oraz rodziców !!!!

Mistrzostwa Polski - Śrem

W Śremie odbyły się Mistrzostwa Polski młodzieżowców w szpadzie. W imprezie wystartowała 6 osobowa reprezentacja ze Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. Wśród pań na miejscu 17 zakończała zmagania Agnieszka Wysokińska, a Natalia Dominiak na 19. W turnieju mężczyzn Kamil Kasperczak uplasował się na miejscu 7, a Filip Olejnik na 22. W rywalizacji drużynowej oba nasze zespoły do których dołączyli Ewa Pydyszewska i Cyprian Cybulski wywalczyły 5 miejsca.

Gratulujemy

Zawody w RADLINIE

Miniona sobota i niedziela to kolejne zawody naszych zawodników. Radlin gościł najlepszych szermierczy na III Pucharze Polski Juniorów Młodszych oraz turnieju z okazji Dnia Dziecka, rocznik 2009-2010. Nasi starsi podopieczni tym razem nie spisali się najlepiej. Wszyscy przebrnęli fazę grupową, ale już w pucharach było znacznie gorzej. Wśród chłopców najwyżej uplasował się Kuba Haładuda zajmując 23 lokatę, 26 był Bartek Kuźnik, a 41 Błażej Bednarski.

Wśród dziewcząt 24 była Karolina Nieczkowska, a 56  Nikola Niesyn.

Radlin okazał się jednak najszczęśliwszy dla Krystiana Mikody, który dotarł do szerokiego finału zajmując ostatecznie bardzo wysokie piąte miejsce. Na 10 pozycji zameldował się Franek Wiącek. Wśród dziewcząt 23 była Zuzia Mikoda ,a 30 Ola Hołobotowska. Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników.

Mirosław Węcławski 

Konsultacje szermiercze w BOROWICACH

W miniony weekend karkonoskie Borowice gościły zawodników Flesza Świdnica na konsultacji szermierczej. 31 osobowa grupa dzieci i młodzieży przez trzy dni nie tylko szlifowała umiejętności szermiercze, ale brała też udział w wycieczkach górskich. Oprócz ciężkiej pracy na sali szermierczej mieliśmy czas na relaks. Ośrodek Łokietek, który nas gościł udostępnił nam boiska do gier zespołowych, a w sobotni wieczór zorganizował wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Urokliwe położenie Borowic oraz baza do trenowania szermierki, spowodowały, że nasz klub już pod koniec lipca zagości tam ponownie.

 

Mirosław Węcławski

KATOWICE 2021

W minioną sobotę i niedzielę Katowice gościły najmłodszych szermierzy na Memoriale Jerzego Janikowskiego. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja Flesza Świdnica. W sobotniej rywalizacji najwyżej uplasowała się Nikola Niesyn zajmując 3 lokatę w turnieju do lat 15. Pozostałe miejsca

13.Martyna Nowak

17.Karolina Nieczkowska

19.Hania Kacała

27.Amelia Moszonka

36.Wera Staszak

W turnieju dzieci do lat 11 najwyżej uplasowała się Ola Hołobotowska zajmując 7 miejsce. 18 Była Zuzia Mikoda.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili chłopcy. Jako pierwszy na podium zameldował się najmłodszy nasz podopieczny Grzesiu Warecki ,który w kategorii do lat 9 zajął bardzo wysokie 3 miejsce.

W kategorii dzieci do lat 13 Także na 3 pozycji zakończył rywalizację Janek Skrzypczyński.

9 był Adam Warecki

15.Krystian Mikoda

37.Fabian Umiastowski

W najstarszej kategorii do lat 15. Najlepiej walczył Igor Grzelak zajmując 7 lokatę

Pozostałe miejsca

9.Błażej Bednarski

16.Mikael Surma

18.Bartek Kuźnik

25.Szymon Kozak

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Mirosław Węcławski 

XXIII GALA SZERMIERCZA - pamięci Janka Mieszkiełło 2021

W dniu 10.04.2021 w hali sportowej GOSIR w Świdnicy odbył się ogólnopolski turniej szermierczy XXIII Gala Szermiercza – pamięci Janka Mieszkiełło. W zawodach wystartowało blisko 80 zawodniczek i zawodników z 6 klubów kraju. Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci zajmując wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Nikola Niesyn zwyciężyła w kategorii młodziczek, Karolina Nieczkowska wywalczyła 3 pozycję. Wśród chłopców Szymon Kozak i Bartosz Kuźnik razem uplasowali się na 3 miejscach.

W kategorii dzieci 5 miejsce wywalczyła Aleksandra Hołobotowska, Kacper Mielczarek uplasował się na miejscu 8. Najmłodsza kategoria wiekowa jaka startowała w Świdnickim turnieju była zuchów i skrzatów. Hania Babińska i Helena Bednarska zajęły 3 miejsce. Wśród chłopców zwyciężył Wiktor Pałasik, miejsce drugie zajął Grzegorz Warecki na  trzeciej pozycji uplasował się Mieszko Awramik.

Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego oraz gminy Świdnica  nasz turniej obfitował w wiele nagród oraz pamiątkowych pucharów.

Wesołych Świąt życzy zarząd klubu !!!!

Karolina Nieczkowska na trzecim miejscu w Skawinie. Fair Play Aleksandry Hołobotowskiej.

W minioną sobotę podkrakowska Skawina gościła młodych szermierczy na I Pucharze Żubra. Zawodniczki i zawodnicy  „Flesz” Świdnica po raz kolejny pokazali się z jak najlepszej strony.

Czworo naszych zawodników zakwalifikowało się do finału turnieju, a kolejnych ośmiu przegrało bezpośredni pojedynek o finał. Najwyżej uplasowała się w kategorii młodziczek, Karolina Nieczkowska zajmując trzecie miejsce . Tuż za nią zameldowała się Nikola Niesyn zajmując 5 lokatę.

Pozostałe zawodniczki uplasowały się odpowiednio na miejscach:

16- Amelia Moszonka

18- Hania Malicka

24- Martyna Nowak

Wśród młodzików najwyżej sklasyfikowany został Bartosz Kuźnik zajmując 6 miejsce. W finale znalazł się również Mikael Surma, który zakończył zmagania szermiercze na miejscu 8.

Poniżej miejsca naszych podopiecznych:

11- Jan Skrzypczyński

13- Antoni Bednarski

14- Szymon Kozak

20- Adam Warecki

Wśród Dzieci najlepiej powalczyła Aleksandra Holobotowska zajmując 13 lokatę. Zuzanna Mikoda zakończyła turniej na miejscu 16.Wśród chłopców 10 miejsce zajął Krystian Mikoda, a na miejscu 14  uplasował się Kacper Mielczarek.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak Aleksandra Hołobotowska, która po zakończonych walkach grupowych zgłosiła sędziemu o błędnie wpisanym wyniku związanym z jej zwycięstwem. Po weryfikacji przyznano wygraną przeciwniczce Oli. Cała komisja techniczna była pod ogromnym wrażeniem zachowania naszej reprezentantki. Nasz podopieczna wykazała się zasadą Fair Play -  BRAWO OLA!!! 

Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników.

XXIII GALA SZERMIERCZA

W dniach 10-11.04.2021 odbędą się dwie imprezy szermiercze na terenie naszej gminy. Pierwsza to XXIII GALA SZERMIERCZA – pamięci Janka Mieszkiełło, która jest organizowana od 23 lat. Jest to największa impreza szermiercza w naszym województwie.  Drugi turniej szermierczy który planowany jest w tym samym czasie, to ogólnopolskie zawody szermiercze weteranów. Obie imprezy zostaną przeprowadzone w hali sportowej GOSIR w Świdnicy.

Zapraszamy

Komunikat Gala 2021

Bartosz Kuźnik zwycięża w turnieju szermierczym Muszkieter Trophy w Gliwicach. Karolina Nieczkowska na wysokim 3 miejscu.

W miniony weekend w Gliwicach odbył się co rozczyny ogólnopolski turniej szermierczy w kategoriach zuchy, dzieci ,młodzik oraz juniora młodszego.  W obowiązującym reżimie sanitarnym w ciągu dwóch dni wystartowało 434 zawodniczek i zawodników z 20 klubów.  Rewelacyjnie spisał się Bartosz Kuźnik który w kategorii młodzików zwyciężył w gronie 78 zawodników oraz Karolina Nieczkowska zajmując w tej samej kategorii wiekowej wysokie 3 miejsce. Dobry start odnotowała również Amelia Moszonka , która zakończyła zmagania szermiercze na 7 pozycji. W kategorii dzieci Krystian Mikoda również zameldował się w ścisły finale plasując się na 6 miejscu. Należy dodać, że część zawodniczek i zawodników startowała pierwszy raz w tak mocno obsadzonym turnieju w kraju. Poniżej zamieszczamy wyniki wszystkich naszych zawodniczek i zawodników:

JUNIOR MŁODSZY         

13m - Bednarski Błażej

21m - Krynicka Aleksandra

33m - Kacała Hanna

39m -Kornelia Pałasik

45m -Klimek-Żołnowski Michał

52m - Mikoda Jarosław

ZUCHY

13m -Bednarska Helena

14m -Pałasik Wiktor

20m -Warecki Grzegorz

25m -Bobrowicz Tymon

34m - Mieszko Awramik

MŁODZIK

1m-  Kuźnik Bartosz

3m - Nieczkowska Karolina

7m - Moszonka Amelia

15m – Bednarski Antoni

16m-  Malicka Hanna

20m - Niesyn Nikola

24m- Warecki Adam

27m- Nowak Martyna

41m - Surma Mikael

56m – Kozak Szymon

DZIECI

6m – Mikoda Krystian

25m – Mielczarek Kacper

44m – Wiącek Franciszek

58m – Mikoda Zuzanna

61m – Syty Marcel

63m – Syty Mikołaj

 

Wszystkim  gratulujemy.

 

 

I Puchar Polski Oldboy w Lesznie

W miniony weekend w Lesznie odbył się pierwszy Puchar Polski w szermierce w kategorii oldboy. W imprezie wystartowało blisko 50 zawodniczek i zawodników w 4 grupach wiekowych. W zawodach wystartowała pięcioosobowa reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica . Po dwóch grupach eliminacyjnych, gdzie walki odbywały się niezależnie od wieku uczestników zawodów nasi zawodnicy byli wysoko rozstawieni do walk pucharowych w swoich kategoriach wiekowych. Ostatecznie w kategorii („0”30 + ) zwyciężył Mateusz Chojnecki , miejsce drugie zajął Tomasz Witosławski , a na trzeciej pozycji uplasował się Adam Mordel. W kategorii („ 1” 40 +) brązowy medal wywalczył Tomasz Cygański. W tym samym przedziale wiekowy na pozycji 13 uplasowała się Tomasz Nieczkowski. Mirosław Węcławski z powodu leczenia kontuzji nie wystartował w zawodach szykując się do drugiego Pucharu Polski, który planowany jest w Warszawie.

Gratulacje

Plan treningowy po feriach 2021

Na wczorajszym zarządzie klubu sztab szkoleniowy podjął decyzje o rozdzieleniu treningów na duże i mini szpady. Dotyczy to treningów w Drzonkowie w poniedziałki i środy od 18.30 do 20:45. Na tych zajęciach mogą przejeżdżać tylko zawodniczki i zawodnicy trenujący na duże szpady ( od roczników 2009 i starsi). Młodsze zawodniczki i zawodnicy od roczników 2010 i młodsi maja treningi głównie w Świdnicy.

Poniżej podaję aktualny plan dla grupy starszej ( duże - szpady)

Poniedziałek 18.30-20:45 Drzonków

Wtorek – 17.00- 19.00 Świdnica

Środa 18.30 -20.45 Drzonków

Czwartek – 17.00-19.00 Świdnica

Piątek 16.00 – 17.00 pływanie Drzonków

Sobota – turnieje szermiercze w Drzonkowie ( informacje wcześniej na grupie od której godziny )

Poniżej podaję aktualny plan dla grupy młodszej ( mini -  szpady)

Poniedziałek 14.30 – 16.30 Świdnica

Wtorek – 17.00- 19.00 Świdnica

Środa 14.30 – 16.30  Świdnica

Czwartek – 17.00-19.00 Świdnica

Piątek 16.00 – 17.00 pływanie Drzonków

Sobota – turnieje szermiercze w Drzonkowie ( informacje wcześniej na grupie od której godziny )

Tomasz Cygański 

II Puchar Polski Juniorów Młodszych 2021

W miniony weekend Gliwice ponownie gościły najlepszych szpadzistów w II Pucharze Polski juniorów młodszych. W sobotę rywalizowali chłopcy. Z pięciu naszych reprezentantów najlepiej zaprezentował się Błażej Bednarski, który zajął ostatecznie 27 miejsce. Kolejne miejsca naszych zawodników: 46- Michał Klimek-Żołnowski ,53-Kuba Haładuda, 69- Igor Grzelak, 72- Bartek Kuźnik. W niedzielę do rywalizacji przystąpiły dziewczęta . Trzy nasze zawodniczki w komplecie przebrnęły eliminacje awansując do fazy pucharowej. Tu najlepiej powalczyła Nikola Niesyn zajmując 32 lokatę, 54 była Hania Kacała, a 56 Karolina Nieczkowska. Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w kolejnych zawodach.

Mirosław Węcławski 

Ferie zimowe 2021

Informujemy, że na ferie zimowe trenujemy cała grupą w Drzonkowie . 

Regulamin sekcji na 2021 rok

Informujemy Państwa o nowym regulamine sekcji na 2021 rok. Prosze o zapoznanie sie z dokumentem.

Tomasz Cygański 

Regulamin Flesz Świdnica na rok 2021