26. kwi, 2015

Polsko- Niemiecki Turniej Szpadowy Drzonków 26.04.2015

W miniony weekend odbył się Drzonkowie Polsko- Niemiecki turniej szpadowy w ramach współpracy Euroregionu SPREWA-NYSA-BÓBR. W zawodach brało udział  138 zawodniczek i zawodników z piętnastu klubów krajowych i trzech Niemieckich. Młodzi szermierze startowali w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, dzieci i zuchy. Dekoracji dokonał Przewodniczący Sejmiku Lubuskiego oraz Prezes Euroregionu SPREWA-NYSA-BÓBR Pan Czesław Fiedorowicz. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. Hubert Gil zwyciężył w kategorii dzieci. Jego kolega klubowy Gustaw Feliński zajął trzecie miejsce, a Marta Michalczyk zakończyła zawody na miejscu szóstym. Miłosz Cygański wywalczył drugą pozycję w kategorii młodzików, a Sebastian Michalczyk uplasował się na trzecim miejscu. Beniamin Waśniewski w kategorii zuchów zakończy zmagania również na trzecim miejscu. Warto też dodać, że czwórka zawodników Sebastian Michalczyk, Miłosz Cygański, Arkadiusz Kozłowski i Michał Kruk w pierwszym dniu (sobota) startowali w ramach projektu w turnieju floretowym. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy.

Tomasz Cygański

Fotografia

19. kwi, 2015

"TARNOVIA- CUP" 2015

Trwa dobra passa zawodniczek i zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica. Na ogólnopolskim turnieju szermierczym w Tarnowie Podgórnym który odbył się 18.04.2015r dwa pierwsze miejsca zajęli: Weronika Marucha w kategorii młodziczek oraz Wojciech Marczak w kategorii zuchów. Hubert Gil wywalczył drugie miejsce w grupie dzieci. Rodzeństwo Marta i Sebastian Michalczyk uplasowali sie na trzecich pozycjach w swoich kategoriach wiekowych. Miłosz Cygański i Antoni Marczak zakończyli zawody na miejscach piątych. Gustaw Feliński uplasował sie na miejscu 21. W zawodach brało udział 82 sportowców którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Kolejny start planowany jest 26.04.2015r w Drzonkowie. Odbędzie się tam międzynarodowy turniej szpadowy w czterech kategoriach wiekowych.

Reprezentacja naszego klubu "TARNOVIA-CUP"

Od lewej: Hubert Gil, Weronika Marucha, Wojciech Marczak, Sebastian Michalczyk, Antoni Marczak, Miłosz Cygański i Marta Michalczyk.