Grzegorz Warecki zwycięzcą turnieju w Opolu !!!

Rewelacyjnie spisał się uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świdnicy , zawodnik  klubu szermierczego „FLESZ” Świdnica Grzegorz Warecki, który zwyciężył w turnieju  ”Piastów opolskich o puchar Prezydenta Miasta Opola”. Nasz reprezentant w minioną sobotę w gronie 42 uczestników imprezy nie miał sobie równych zwyciężając wszystkie pojedynki szermiercze.  W finale pokonał  reprezentanta gospodarzy Franciszka Pliszczaka 8;6. W tej samej kategorii wiekowej „dzieci” Tymon Bobrowicz zakończył zmagania na miejscu 19.

 W turnieju „skrzatów” do finałowej ósemki zawodów awansowało dwóch młodszych reprezentantów naszego klubu. Jędrzej Kazimirski  zajął  6 pozycję, Kajetan Dyderski 8, a Filip Sołtysiak 22. Wśród dziewcząt najbliżej ćwierćfinału była Helena Bednarska. Ostatecznie uplasowała się na miejscu 9, Sonia Birkenfeld na miejscu 37.

Wszystkim gratulujemy !!!!

 

Igor Grzelak w finale III Pucharu Polski Juniora Młodszego ! Karolina Nieczkowska na 11 miejscu.

W Rybniku spotkali się szpadziści na kolejnym Pucharze Polski. Bardzo bobrze spisał Igor Grzelak ,który dotarł do szerokiego finału, zajmując ostatecznie ósmą lokatę. Wśród dziewcząt dobrze walczyła Karolina Nieczkowska. Nasza reprezentantka uplasowała się na miejscu 11. Poniżej wyniki naszych zawodniczek i zawodników:

13- Błażej Bednarski

17-Bartek Kuźnik

28 Michał Klimek-Żołnowski

41 Jarek Mikoda

44 - Adam Warecki

80 - Mikael Surma

59 - Nikola Niesyn

64 - Amelia Moszonka

66 - Hania Kacała

75 - Ola Hołobotowska

 

VII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w szpadzie.

W dniu 9.11.2022 w hali GOSiR „Świdniczanka” odbyła się kolejna edycja zawodów szermierczych – VII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Szpadzie. Na starcie stanęło 57 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych. W zawodach, oprócz doświadczonych szermierzy, pierwszy raz brali udział najmłodsi adepci Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. Uroczyste otwarcie dokonała wójt Gminy Świdnica, pani Izabela Mazurkiewicz-Kąkol w asyście pani Liliany Reimann, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy. W pierwszym bloku startowym walczyli najmłodsi na miniszpady. W drugim swój turniej rozpoczęli młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. W kategorii open zwyciężył Bartosz Kuźnik, przed Mikaelem Surmą oraz Błażejem Bednarskim i Jarosławem Mikodą. Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Nieczkowska, drugie miejsce zajęła Amelia Moszonka, a  na trzecich pozycjach uplasowały się Nikola Niesyn i Hanna Kacała.

Całą imprezę  podsumował prezes Agencji Rozwoju Regionalnego, pan Rafał Adamczak, który wsparł nasz klubu pomocą w organizacji zawodów.

Maja Lisiecka i Jędrzej Kazimirski na podium w Szczecinie !

W miniony weekend reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica startowała w dwóch imprezach na terenie kraju. W Szczecinie odbyły się co roczne zawody „Puchar Ziem Północnych”. W pierwszym dniu wystartowały trzy nasze zawodniczki Maja Lisiecka, Sonia Birkenfeld oraz Helena Bednarska. W zawodach w kategorii „dzieci” Helena uplasowała się na 11 miejscu, a Sonia na 27m. W młodszej kategorii wiekowej „skrzaty” Maja Lisiecka zajęła 3 miejsce. Dzień później startowali chłopcy. Z dwunastoosobowej grupy najlepiej zaprezentował się Jędrzej Kazimirski, który w kategorii „skrzatów” zajął trzecie miejsce. Oprócz Jędrzeja w ścisłym ośmioosobowym finale zameldowali się Tymon Bobrowicz, który w kategorii „dzieci” uplasował się na miejscu 6, Kajetan Dyderski w kategorii „skrzatów” również zajął miejsce 6, oraz Krystian Mikoda zajmując 7 pozycję w kategorii młodzików.

W tym samym czasie w Rybniku zakończył się III Puchar Polski Juniorów. W kolejnej edycji rywalizacji krajowej najlepszym  zawodnikiem z  „Flesz” Świdnica był Bartosz Kuźnik zajmując 26 miejsce. Wśród dziewcząt najwyżej uplasowała się Karolina Nieczkowska zajmując 42 lokatę.

Wszystkie wyniki z dwóch imprez sportowym są dostępne na stronie Pzszerm.

VII Mistrzostwa Województwa i V Grand Prix Weteranów Szermierki

W przyszłym tygodniu w hali sportowej „Świdniczanka” odbędą się dwie imprezy szermiercze. Pierwsza w środę, 9.11.2022 – „VII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Szpadzie”. Turniej zaczynamy od zmagań najmłodszych adeptów szermierki – początek zawodów o godzinie 12.00. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi o godzinie 13.00.  W tym samym dniu do rywalizacji przystąpią zawodniczki oraz zawodnicy walczący na długie szpady. Start wszystkich kategorii wiekowych zaplanowany jest na godzinę 16.00.

Druga impreza która odbędzie się w  Świdnicy, to „V Grand Prix Weteranów Szermierki”.  W piątek 11 listopada o godzinie 12.00 swój start rozpoczną szpadzistki i szpadziści we wszystkich kategoriach wiekowych. Dzień później, 12.11.2022, o godzinie 9.00 rozpocznie się turniej floretowy, a o 13.00 turniej szablowy. Głównymi partnerami planowanych wydarzeń sportowych są Urząd Gminy w Świdnicy oraz Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Zapraszamy do kibicowania.

Udane starty lubuskich szermierzy w Pucharze Europy w Klagenfurcie oraz w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Bytomiu.

Przez dwa dni prawie 400 najlepszych kadetów rywalizowało w Pucharze Europy w austriackim Klagenfurcie. Niewątpliwie największym sukcesem zakończyła się rywalizacja drużynowa dziewcząt. Aż trzy zespoły z naszego kraju awansowały do finału turnieju. Zwyciężyła pierwsza reprezentacja Polski, przed drugim naszym teamem.

W walce o brązowy medal trzecia drużyna z naszego kraju nieznacznie uległa reprezentacji Szwajcarii, zajmując 4 lokatę. W tym zespole walczyła nasza reprezentantka – Karolina Nieczkowska.  Nie gorzej walczyli chłopcy – Bartek Kuźnik reprezentujący pierwszą reprezentację naszego kraju, wraz z kolegami z zespołu, zajął wysoką 5 lokatę. W turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowana z naszego klubu została Karolina Nieczkowska, zajmując 69 miejsce. Bartek Kuźnik zajął 72 lokatę, Igor Grzelak był 121, a Jarosław  Mikoda zakończył zmagania na miejscu 151. Był to kolejny start w Pucharze Europy, podczas którego nasi podopieczni startowali, reprezentując Polskę podczas najważniejszych imprez rozgrywanych w Europie.

W tym samym czasie 13-osobowy skład Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica brał udział w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Bytomiu. W gronie 160 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych najlepiej spisali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świdnicy – Grzegorz Warecki oraz Jędrzej Kazimirski stanęli na podium, zajmując trzecie miejsca – odpowiednio w kategorii U12 oraz U10. Ich klubowi koledzy zajęli następujące miejsca:

9 miejsce – Kajetan Dyderski,

10 miejsce – Wiktor Pałasik,

11 miejsce – Helena Bednarska,

15 miejsce – Filip Sołtysiak,

16 miejsce – Mieszko Awramik,

20 miejsce – Andrzej Rewaj,

21 miejsce – Nikodem Milewski,

27 miejsce – Kacper Mielczarek,

35 miejsce – Sonia Birkenfeld,

42 miejsce – Franciszek Skorek,

48 miejsce – Leon Bobrowicz.

GRATULACJE !!!

II Puchar Polski Juniorów w szpadzie - Gliwice 2022

Kolejne zmagania naszych podopiecznych . W Gliwicach najlepiej radził sobie na planszach szermierczych z jedenastoosobowej grupy „Flesza” Świdnica , Błażej Bednarski, zajmując 19 lokatę

Kolejne miejsca naszych zawodników:

31. Bartek Kuźnik

59. Igor Grzelak

70. Kuba Haładuda

73. Mikael Surma

76. Adam Warecki

78. Jarek Mikoda

80. Michał Klimek-Żołnowski

Wśród dziewcząt najwyżej uplasowała się Karolina Nieczkowska zajmując 28 miejsce

46 była Nikola Niesyn

50. Amelia Moszonka

Mirosław Węcławski.

Trzech zawodników "Flesza" w finale Pucharu Polski Juniorów Młodszych !!!

W miniony weekend Gliwice gościły najlepsze zawodniczki i zawodników,  na II Pucharze Polski Juniorów Młodszych w szpadzie.  Bardzo dobrze spisała się reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. Aż trzech reprezentantów  z naszego klubu  awansowało do finału turnieju. Najwyżej sklasyfikowany został Bartosz Kuźnik zajmując 5 lokatę. Oprócz niego w finale zameldowali się  Jarosław Mikoda, na miejscu 7 i Igor Grzelak na 8. Tuż za finałową ósemką turniej zakończył Błażej Bednarski zajmując 12 miejsce. Poniżej podajemy miejsca pozostałych naszych reprezentantów:

17 - Adam Warecki

24 - Michał Klimek-Żołnowski

54 - Krystian Mikoda

57 - Mikael Surma

 

W sobotę rywalizowały dziewczęta. W gronie 97 zawodniczek najlepiej spisała się Karolina Nieczkowska, zajmując ostatecznie 15 lokatę. Nikola Niesyn zakończyła zmagania na miejscu 39, Amelia Moszonka 43, Martyna Nowak 49, Aleksandra Hołobotowska 73 i Zuzanna Mikoda 94.

Karolina Nieczkowska dziewiętnasta na Pucharze Europy w Budapeszcie !

W miniony weekend Budapeszt gościł najlepszych kadetów Europy w szpadzie.  Nasz klub reprezentowało pięcioro zawodników. W sobotę rywalizowali chłopcy. Z czwórki naszych reprezentantów, najlepiej walczył Bartłomiej Kuźnik zajmując w stawce 294 zawodników 56 lokatę. Błażej Bednarski uplasował się na miejscu 141, Igor Grzelak na 189, a Jarosław Mikoda na 262.  

W niedzielę do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Jedyna nasza podopieczna Karolina Nieczkowska walczyła bardzo dobrze pokonując rywalki z wielu krajów Europy. Ostatecznie Karolina  zakończyła zmagania na wysokim 19 miejscu. Warto dodać , że w całym turnieju wystartowały 272 zawodniczki.

Gratulujemy !

I Puchar Polski Seniorów Szczecin 01-02.10.2022

Reprezentacja SKS Flesz Świdnica brała udział w I Pucharze Polski Seniorów, który odbywał się w miniony weekend w Szczecinie. Rywalizację na szpady rozłożono na dwa dni. Pierwszego dnia swój debiut w kategorii seniorskiej zanotowała Karolina Nieczkowska, a drugiego dnia do zmagań dołączyli Panowie. Tu, oprócz startu naszych seniorów Mateusza Chojneckiego i Tomasza Witosławskiego, też mieliśmy udany debiut. Pierwszy raz w najstarszej kategorii zawalczył Bartek Kuźnik. Nasi szpadziści zajęli kolejno: 22- Tomasz Witosławski, 53- Bartosz Kuźnik, 58- Mateusz Chojnecki.

Grzegorz Warecki na podium w Częstochowie !!!

W miniony weekend w Częstochowie odbył się pierwszy Puchar Polski Juniorów w szpadzie. W zawodach wzięło udział przeszło 130 zawodniczek i zawodników z 20 klubów krajowych. Najwyżej sklasyfikowana zawodniczka z naszego klubu, Karolina Nieczkowska uplasowała się na miejscu 34. Wśród chłopców najlepiej walczył Bartosz Kuźnik zajmując miejsce 35.

Równolegle w tym samym termie odbył się co roczny turniej CMICIC – CUP w kategorii młodzików oraz dzieci. Wysoką lokatę wywalczyła Aleksandra Hołobotowska , która w turnieju młodziczek uległa dopiero w walce o strefę medalową. Ola zajęła ostatecznie 7 pozycję. W kategorii niższej startowały dwie na nasze zawodniczki i jeden zawodnik. Helena Bednarska zakończyła zmagania na miejscu 10, Maja Lisiecka na 35. W drugim dniu zawodów rewelacyjnie spisał się Grzegorz Warecki. Jeden z najmłodszych uczestników turnieju wywalczył trzecie miejsce w kategorii  „dzieci”. Uczeń szkoły podstawowej w Świdnicy wygrał 3 walki w grupie oraz trzy walik pucharowe. Grzegorz w walce o finał musiał uznać wyższość zawodnika z Rybnika - Filipa Forajtera, który był triumfatorem całego turnieju.

Wszystkim gratulujemy !!

Bartek Kuźnik na podium w Katowicach !!!

W Katowicach odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szpadzie. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „Flesz” Świdnica.  Z czternastoosobowej ekipy ,aż trzech naszych podopiecznych dotarło do finału zawodów. Najwyżej uplasował się Bartek Kuźnik zajmując trzecią lokatę w silnie obsadzonym turnieju . Nasz zawodni po raz kolejny od początku zajmuje wysokie miejsca w ogólnopolskich zawodach szermierczych. Rewelacyjnie spisał się Igor Grzelak, dla którego wywalczenie 5 miejsca w tej imprezie jest bardzo dobrym wynikiem. Po raz pierwszy do ścisłej ósemki zawodów  awansował  Jarosław Mikoda. Absolwent naszej szkoły w Świdnicy ostatecznie zakończył zmagania na 8 pozycji. Kolejni nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

15 . Błażej Bednarski

21. Krystian Mikoda

28. Mikael Surma

64. Michał Klimek-Żołnowski

Wśród dziewcząt najlepiej walczyła Karolina Nieczkowska przegrywając pojedynek o finał z późniejszą zwyciężczynią turnieju. Karolina ostatecznie uplasowała się na 11 miejscu. Martyna Nowak zajęła 48 pozycję, Nikola Niesyn 52, Hanna Kacała 53, Aleksandra Hołobotowska 61, Zuzanna Mikoda 80 i Amelia Moszonka 86.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Polsko - Niemiecki Turniej Szpadowy w Drzonkowie

W dniu 10.09.2022 w Drzonkowie odbył się Polsko – Niemiecki turniej szpadowy. Jak co roku w zawodach startowała liczna reprezentacja  Szkolnego Klubu Szermierczego ‘FLESZ” Świdnica.

W poszczególnych kategoriach wiekowych nasze zawodniczki i zawodnicy stawali wielokrotnie na podium imprezy zajmując wysokie lokaty w zawodach. Było to pierwsze przetarcie turniejowe po wakacjach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, oraz drobne upominki. Najlepsi stając na podium dodatkowo  zostali uhonorowani pucharami oraz dyplomami.  

Poniżej link ze wszystkimi wynikami zawodów:

https://www.fencingtimelive.com?t=6827

Sportowe wakacje - Sypniewo 2022.

W terminie 19.07 do 31.07.2022 oba kluby zorganizowały wspólny obóz sportowy w Sypniewie. Przez 12 dni zgrupowania oprócz ciężkich treningów nasi podopieczni , zawodniczki i zawodnicy uczestniczyli w  wielu atrakcjach związanych z miejscową historią i kulturą. Wycieczka do Kołobrzegu , gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Oręża Wojska Polskiego, pływanie statkiem po Bałtyku, spływ kajakowy, czy zwiedzanie Traktu Jenieckiego, to tylko niektóre z nich. Podczas całego pobytu w Sypniewie oba kluby przygotowywały się do nowego sezonu startowego. Pięcioboiści do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz pierwszego Pucharu Polski juniorek i juniorów młodszych. Szermierze do kolejnych zawodów związanych z kwalifikacjami na przyszłoroczną Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Tak dużego zgrupowanie nie udałoby się zorganizować bez pomocy rodziców oraz różnego rodzaju dotacji dla naszej młodzieży. Dziękujemy za wsparcie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp, Gminie Świdnica oraz urzędowi miasta Zielona Góra.

KAROLINA NIECZKOWSKA DRUGA W CHALLANGE WRATISLAVIA !

Wrocław jak co roku gościł najlepszych szermierzy z całej Europy. Przez pięć dni prawie 1300 zawodników z 12 państw rywalizowało o miano najlepszego w” 44 Challange Wratislavia”.

Nasza zawodniczka Karolina Nieczkowska wywalczyła w  tym turnieju, niewątpliwie największy sukces w swojej jeszcze krótkiej karierze. Karola rozpoczęła turniej fenomenalnie, wygrywając wszystkie walki grupowe, rozstawiając się w turnieju głównym z numerem 1. W pucharach wygrywała wszystkie walki, i dopiero o złoty medal musiała uznać wyższość Oliwi Janeczek z Piasta Gliwice, zajmując ostatecznie 2 lokatę w turnieju. Gratulacje dla trener Mirosława Węcławskiego, który jest bezpośrednim szkoleniowcem naszej zawodniczki .

Pozostałe nasze podopieczne zajęły odpowiednio miejsca: 37. Amelia Moszonka ,38 Martyna Nowak ,57 Nikola Niesyn .Wśród dzieci do lat jedenastu 25 pozycje zajęła Hela Bednarska , 38 Sonia Birkenfeld , 58 Maja Lisiecka. Wśród chłopców do lat 11 w finale zameldował się Wiktor Pałasik zajmując 8 lokatę , 9 pozycję zajął  Grzesiu Warecki ,42 Jędrzej Kazimirski, 62 Filip Sołtysiak. W turnieju chłopców do lat 15 Bartek Kuźnik zameldował się na miejscu 13, Adam Warecki na 48, a Jan Janek Skrzypczyński zakończył turniej na miejscu 110. W grupie do lat 13 Krystian Mikoda uplasował się na miejscu 16, Mikołaj Syty na 71, Kacper Mielczarek na 80 i Fabian Umiastowski na 81.

Gratulujemy !

SKS „FLESZ” ŚWIDNICA DRUZYNOWYM MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW !

Dużym sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików rozegranych w miniony weekend w Konopiskach. Nasza drużyna w składzie: Adam Warecki,  Krystian Mikoda,  Jan Skrzypczyński i Fabian Umiastowski, nie miała sobie równych w stawce 20 drużyn zgłoszonych do zawodów. To niewątpliwie największy sukces w tej kategorii wiekowej. Nadzieję na dobry wynik w zmaganiach drużynowych rozbudziły wyniki turnieju indywidualnego, rozegranego dzień wcześniej. Adam Warecki jednym trafieniem przegrał medal, zajmując ostatecznie 7 lokatę. Krystain Mikoda uplasował się na miejscu 9, Jan Skrzypczyński na 13, Kacper Mielczarek zajął miejsce 57, a Fabian Umiastowski zakończył zmagania na pozycji 79. W turnieju indywidualnym dziewcząt jedyna nasza reprezentantka Zuzanna Mikoda zajęła 60 lokatę.

Gratulujemy wspaniałych wyników!

Przed mani start w największym turnieju szermierczym w Europie -  Challenge Wratislavia.

Pięć pozycji medalowych Świdnickich szermierzy !

W miniony weekend w Toruniu odbył się I Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik“ w szpadzie dziewcząt i chłopców. W imprezie wzięła udział 18 osobowa reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. W najmłodszej kategorii „zuchów” rewelacyjnie spisał się Grzegorz Warecki , który po wygraniu wszystkich pojedynków eliminacyjnych oraz pucharowych dotarł do finału zawodów. W walce o pierwsze miejsce nasz zawodnik przegrywał  6:2. Po regulaminowej przerwie Grzegorz zmienił taktykę walki i ostatecznie po zaciętym pojedynku pokonał rywala 8:7. W tej samej kategorii wiekowej Jędrzej Kazimirski uplasował  się na miejscu 3. Franciszek Skorek zajął miejsce 5, Nikodem Milewski 6 , Mieszko Awramik 8, Tymon Bobrowicz 9, Andrzej Rewaj 11, Kajetan Dyderski 12, Filip Sołtysiak 15.

Bardzo dobrze spisał się Kacper Mielczarek, który w kategorii „dzieci „ wywalczył drugie miejsce. Jego kolega klubowy Wiktor Pałasik zajął miejsce 3. W najstarszych rocznikach barw naszego klubu bronił Krystian Mikoda, który w rywalizacji młodzików zajął miejsce 3.

W drugim dniu wystartował dziewczyny. Najwyżej sklasyfikowana została Zuzanna Mikoda i Helena Bednarska, które w swoich kategoriach wiekowych wywalczył  5 miejsca. Na miejscu 7 uplasowała się Maja Lisiecka, Sonia Birkenfeld na 10, Aleksandra Hołobotowska zajęła 11 pozycję,  a  Oliwia Owczarek zakończyła zmagania na miejscu 12.

Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom oraz trenerom gratulujemy !

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2022

Bartek Kuźnik finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W dniach 27.04-02.05.2022 Białystok gości najlepszych szermierzy w OOM w sportach halowych. Województwo Lubuskie reprezentowało siedmioro zawodników Flesza oraz po jednej dłużenie dziewcząt i chłopców. W pierwszym dniu rozegrano turniej indywidualny ,gdzie bardzo dobrze spisał się Bartek Kuźnik, awansując do szerokiego finału. Zajmując  w nim ostatecznie 8 lokatę. O krok od awansu do najlepszej ósemki był Kuba Haładuda, który jednak przegrał pojedynek o finał zajmując wysoką 15 lokatę. Pozostali nasi podopieczni zajęli odpowiednio:

37. Igor Grzelak

39. Błażej Bednarski

Wśród dziewcząt najwyżej uplasowała się Karolina Nieczkowska zajmując 31 lokatę

38 była Martyna Nowak

41. Amelia Moszonka

Drugiego dnia rozegrano turniej drużynowy w którym nasi chłopcy - Bartek, Kuba, Igor i Błażej  awansowali do finałowej ósemki i tu nieznacznie przegrali o strefę finałową z PZSZERM Warszawa I 45:41. Zajmując 8 lokatę.  Nasze dziewczęta w składzie Karolina, Amelia, Martyna oraz Nikola Niesyn zajęły 11 miejsce.

Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników

„XXIV GALA SZERMIERCZA” - Memoriał Krzysztofa Stefańskiego za nami !

W dniu 23.04.2022 w hali sportowej „Świdniczanka” odbyła się „XXIV Gala Szermiercza”,  pierwszy Memoriał Krzysztofa Stefańskiego w szpadzie. W zawodach wzięło udział 129 zawodniczek i zawodników z 10 klubów kraju. W otwarciu imprezy uczestniczyli Wójt gminy Świdnica , Pani  Izabela Mazurkiewicz , Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świdnicy , Pani Lilianna Reimann oraz najbliższa rodzina Pana Krzysztofa Stefańskiego, żona Pani Małgorzata Stefańska oraz mama Pani Helena Stefańska.

Bardzo dobrze spisały się zawodniczki oraz zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. W kategorii młodzików zwyciężył Adam Warecki pokonując w finale swojego kolegę klubowego Krystiana Mikodę.  Na 6 miejscu uplasował się Jan Skrzypczyński. W kategorii juniorek młodszych  zwyciężyła Karolina Nieczkowska , która również w finale pokonała swoja koleżankę klubową Nikolę Niesny. Aleksandra Kasperczak zajęła 3 miejsce , a Amelia Moszonka 5.

W juniorach młodszych Antoni Bednarski oraz Jakub Haładuda stanęli razem na 3 miejscu, pozycję 7 wywalczył Igor Grzelak, a Kajetan Gontowiuk uplasował się na miejscu 8.

W rywalizacji młodszych dzieci znakomicie spisała się Helena Bednarska i Grzegorz Warecki , wygrywając w kategorii „zuchów”.  Oboje przebrnęli bez porażek w eliminacjach oraz w dalszej część turnieju, gdzie zwyciężali wszystkie bezpośrednie walki pucharowe. Tymon Bobrowicz dotarł do finału. Ostatecznie zajął 2 pozycję, Mieszko Awramik oraz Nikodem Milewski uplasowali  się na miejscu 3,  Jędrzej Kazimierski na 5, a Sonia Birnkelfeld oraz Franciszek Skorek zakończyli zmagania szermiercze na miejscu 8. W kategorii „dzieci” na miejscu 2 stanęła Zuzanna Mikoda, Aleksandra Hołobotowska wywalczyła 3 miejsce, Hania Babińska 7.  Najmłodsi uczestnicy zawodów Oliwia Owczarek oraz Mateusz Milewski również zostali uhonorowani pucharami w swojej kategorii wiekowej.

Nagrody rzeczowe w postaci szpad szermierczych ufundowała gmina Świdnica oraz Pani Małgorzata Stefańska. Wszystkie puchar wręczała Pani Wójt Izabela Mazurkiewicz w asyście Pana Zbigniewa Demianiuka, który jest jednym z założycieli naszego klubu oraz długoletnim trenerem wybitych szermierczy Polski oraz Europy.  

Zawody zostały przeprowadzone dzięki wsparciu gminy Świdnica,  urzędowi Marszałkowskiemu w Zielonej Górze oraz firmie „Optyk Lechna”.  

Zuzanna Mikoda bezkonkurencyjna w Rybniku!

Reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica wróciła z międzynarodowego  turnieju szpadowego  „Rybnik CUP”. W gronie blisko 300 zawodniczek i zawodników  najlepszą szpadzistką w kategorii „dzieci” okazała się Zuzanna Mikoda . Po wyrównanych walkach eliminacyjnych nasza zawodniczka wygrała wszystkie bezpośrednie puchary, docierając  tym samym do finału w którym ostatecznie triumfowała. W tej samej kategorii wiekowej Oliwia Chrastek zajęła 51 miejsce , a Oliwia Kawka uplasowała się na pozycji 55.  W kategorii „zuchów”  do szerokiego finału dotarła Hela Bednarska, która w ćwierćfinale  przegrała z późniejszą zwyciężczynią turnieju. Hela ostatecznie zajęła 7 lokatę. Maja Lisiecka , która rozpoczęła treningi zaledwie od września ubiegłego roku uplasowała się na miejscu 14.  

W rywalizacji  chłopców zadebiutował  Jędrzej Kazimierski, który podobnie jak Maja trenuje od kilku miesięcy. Uczeń naszej szkoły dotarł do szerokiego finału w kategorii „zuchów” zajmując ostatecznie 8 lokatę . Mieszko Awramik zajął 12 miejsce, Tymon Bobrowicz 13, a Grzegorz Warecki zakończył zmagania na miejscu 15. Wśród młodzików najwyżej uplasował się Adam Warecki zajmując  9 pozycję. Krystian Mikoda wywalczył 19 miejsce, a Jan Skrzypczyński 22.  Przed nami kolejny turniej szermierczy. Po świętach w dniu 23.04.2022 w hali sportowej GOSIR w Świdnicy odbędzie się XXIV GALA SZERMIERCZA – memoriał Krzysztofa Stefańskiego .

Wszystkim startującym gratulujemy wspaniałych wyników.

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców 2022

W dniu 02.04.2022 w Warszawie odbyły sie w Młodzieżowe  Mistrzosywa Polski w szpadzie. Nasz reperzentatn Kamil Kasperczak wywalczył brązowy medal w konkurencji indywidualnej. Katarzyna Ligęza azkończyła zmagania na miejscu 19. 
 
GRATULACJE

Kuba Haładuda 22 w Pucharze Polski.

Wśród 102 zawodników nasz podopieczny zajął bardzo wysoką 22 lokatę w Pucharze Polski Juniora Młodszego rozgrywanego w Radlinie. Pozostali nasi zawodnicy zajęli odpowiednio :

27. Bartek Kuźnik

41. Mikael Surma

43. Igor Grzelak

48. Błażej Bednarski

58. Adam Warecki

93 był nasz najmłodszy zawodnik i debiutant w tej kategorii wiekowej- Krystian Mikoda

W turnieju dziewcząt wśród 109 zawodniczek najwyzej uplasowała się Karolina Nieczkowska zajmując 30 lokatę.

34 była Nikola Niesyn

45. Amelia Moszonka

49. Hania Kacała

67. Martyna Nowak

78. Hania Malicka

Gratulujemy osiągniętych wyników

Maja Lisiecka na ósmym miejscu w Gliwicach.

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza jedna z najmłodszych zawodniczej Maja Lisiecka, startując w ogólnopolskich zawodach „Muszkieter Trophy”.  Uczennica naszej szkoły w debiucie wygrała trzy z pięciu walk eliminacyjnych. W pojedynku o miejsca medalowe uległa przeciwniczce gospodarzy zajmując ostatecznie 8 pozycję. W tej samej kategorii wiekowej Sonia Birkenfeld uplasowała się na miejscu 32. W kategorii dzieci Aleksandra Hołobotowska zajęła 17 pozycję, Oliwia Kawka 62, a Hania Babińska zakończyła zmagania na miejscu 70.

W niedzielnym turnieju chłopców nasi podopieczni zajęli odpowiednio następujące miejsca:

Kategoria „Zuchy” 13 -  Tymon Bobrowicz, 24 - Franciszek Skorek

Kategoria „Dzieci” 13 - Wiktor Pałasik , 19 - Kacper Mielczarek

Kategoria Młodzik, 22 - Jan Skrzypczyński , 26 - Fabian Umiastowski

Wszystkim startującym gratulujemy wyników.

Puchar Europy - KRAKÓW 2022

W miniony weekend, Kraków gościł najlepszych szpadzistów Europy. Obsada była europejska ,bo gościły też tak odległe kraje jak Quatar, Argentyna ,USA, Egipt czy Izrael. W sumie 28 państw i ponad 520 zawodniczek i zawodników. W sobotę rywalizowali chłopcy. Najlepiej zaprezentował się Błażej Bednarski zajmując 144 miejsce. Następnie nasi podopieczni zajęli odpowiednio

149. Bartek Kuźnik

161. Igor Grzelak

174. Antek Bednarski

236. Mikael Surma

Dzień później do zawodów przystąpiły dziewczęta . Fazę grupową i zarazem do  turnieju głównego zakwalifikowały się trzy nasze podopieczne. Nikola, Karolina i Amelia. Dwie pierwsze wygrały swoje pierwsze pojedynki pucharowe i przegrały walkę o czołową 64 turnieju. Najwyżej sklasyfikowana została Nikola Niesyn zajmując 112 pozycje. 114 była Karolina Nieczkowska

148. Amelia Moszonka

198. Martyna Nowak

227. Hania Kacała

Na potwierdzenie jak silnie obsadzony był turniej, niech będzie fakt ,że Nikola i Karolina zajęły odpowiednio 19 i 20 lokatę wśród Polek.

Gratulujemy wszystkim wyników

Mistrzostwach Polski Juniorów – ŚREM 2022

W sobotę rozegrano turniej indywidualny  w którym wystartował przeszło 150 zawodniczek i zawodników. Najlepiej z naszych podopiecznych walczył Dominik Bujko zajmując 31 lokatę. Nasi juniorzy młodsi walczyli dzielnie zajmując następujące lokaty:

  • Bartek Kuźnik – 46 m
  • Kuba Haładuda  - 48 m
  • Igor Grzelak  - 49 m
  • Błażej Bednarski  - 57m

Najlepszą z dziewcząt z naszej reprezentacji okazała się Karolina Nieczkowska , która uplasowała się na 35 pozycji. Hanna Kacała zajęła 43 m, Amelia Moszonka 51, a Ewa Pydyszewska zakończyła zmagania na miejscu 70.

W niedzielę rozegrano turniej drużynowy. Bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy przegrywając tylko jeden pojedynek ,ten o awans do finałowej ósemki. Kolejne starcia kończyły się naszym zwycięstwem. Ostatecznie drużyna w składzie: Bartek Kuźnik, Kuba, Haładuda, Błażej Bednarski zajęli 9 lokatę. Dziewczęta: Karolina Nieczkowska, Hania Kacała, Amelia Moszonka, Nikola Niesyn zajęły 14 miejsce. Biorąc pod uwagę młodszy wiek naszych przedstawicieli w tych zawodach , turniej należy uznać za kolejne cenne doświadczenie. Przed nami starty w kategoriach juniora młodszego oraz młodzików.

Gratulujemy osiągniętych wyników

Mirek Węcławski

Ferie zimowe 2022

W pierwszym tygodniu ferii zimowych nasz klub brał udział w zgrupowaniu szermierczym w miejscowości Przesieka. W tym roku pierwszy raz zawitaliśmy do nowego pensjonatu „ MARKUS” Nad Potokiem. Bardzo dobra baza hotelowo – gastronomiczna oraz warunki pogodowe sprawiły, że zgrupowanie zostało zrealizowane w 100%. Oprócz treningów szermierki nasi podopieczni brali udział w grupowych zjazdach na nartach pod opieką profesjonalnej szkoły narciarstwa Carving – Ski. Dodatkowo odwiedziliśmy największych hotel w Karkonoszach „Gołębiewski” , gdzie mogliśmy zrelaksować się w kompleksie miejscowego Aquaparku. W połowie zgrupowania zrealizowaliśmy wycieczkę na zamek ”Chojniki” oraz dyskotekę w specjalnie przygotowanej do tego sali tanecznej.
Ostatni dzień naszego tygodniowego pobytu zakończyliśmy wspólnym ogniskiem integracyjnym całej grupy sportowej.
Następne zgrupowanie planowane jest latem w terminie 18.07.2022 do 30.07.2022. Tym razem sztab szkoleniowy zaplanował obóz szermierczy z elementami jazdy na rowerach na słynnych miejscowych singiel truckach , które są letnia atrakcją Przesieki i okolic.

Puchar Polski juniorek i juniorów w Gliwicach 2022

Przez minione dwa dni Gliwice kolejny raz gościły najlepszych szermierzy w kategorii junior. Wśród jedenastoosobowej grupy Flesza najlepiej zaprezentowała się Karolina Nieczkowska, która najpierw przebrnęła przez fazę grupową. Następnie w swojej pierwszej eliminacji bezpośredniej odprawiła zawodniczkę KSZ Warszawianka, by chwilę później uznać wyższość reprezentantki kadry Zofii Janelli AZS Wratislavia Wrocław, zajmując ostatecznie bardzo wysokie  25 miejsce. Pozostałe nasze zawodniczki zajęły odpowiednio:

59. Nikola Niesyn

65. Hania Malicka

68. Hania Kacała

69. Amelia Moszonka

Wśród chłopców najwyższą lokatę osiągnął Błażej Bednarski zajmując 43 pozycję.

57 był Mikael Surma

63. Kuba Haładuda

67. Antek Bednarski

69. Bartek Kuźnik

76. Igor Grzelak

Wszystkim startującym gratulujemy startu w zawodach

 Mirek Węcławski

Plany treningowe - sezon 2021-2022

Na stronie są aktualne plany treningowe. Rozpoczynamy od września 2021. Proszę pamiętać o regulowaniu na czas obowiązkowych składek członkowskich klubu. Do końca roku kalendarzowego składki są w tej samej kwocie.