• MIEJSCE ZAWODÓW Mała sala szermiercza. Zespół Szkół w Świdnicy im. Jana Pawła II, ul. Ogrodowa 36
  • TERMIN ZAWODÓW 16  grudnia 2013 (poniedziałek)
  • PROGRAM ZAWODÓW

szpada dziewcząt i chłopców *kategorie (junior młodszy, młodzik, dzieci, zuchy)

godzina 16.30 -  rozpoczęcie eliminacji, finały po zakończeniu  eliminacji bezpośrednich

•  ZGŁOSZENIE DO TURNIEJU  30 min przed zawodami
  • OPŁATA STARTOWA   10 zł

ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY SUKCESÓW!

Pokaz szermierki w "FOCUS MAILL"

W minioną  sobotę i niedzielę nasi zawodnicy wzięli udział w pokazie szermierki w centrum handlowym "FOCUS MALL" w Zielonej Górze. Celem naszego klubu była promocja szermierki i gminy Świdnica. W walkach pokazowych brali udział: Marta Michalczyk, Sebastian Michalczyk, Jan Marczak, Miłosz Cygański, Dominika Pawłowska, Weronika Marucha i Klaudia Wilamowska.

Klaudia Wilamowska i Dominika Pawłowska

Marta i Sebastian Michalczyk

Dominika Pawłowska, Klaudia Wilamowska i Miłosz Cygański.

Marta Michalczyk, Jan Marczak i Sebastian Michalczyk.

Puchar Ziem Północnych

Po raz kolejny nasze zawodniczki i zawodnicy pokazali ,że ciężka praca na treningach przynosi wymierne efekty. W dniach 09-10 listopada 2013 roku,  podopieczni Szkolnego Klubu Szermierczego „Flesz” Świdnica wystartowali w międzynarodowym turnieju szermierczym pod nazwą „Puchar Ziem Północnych”. Impreza jak co roku odbyła się w Szczecinie. W czterech kategoriach wiekowych wystartowało 109 dziewcząt  i 134 chłopców. Rewelacyjnie walczyła Dominika Pawłowska, która nie przegrała żadnej walki. Dotarła do finału zwyciężając  Agatę Wróblewska z Kolejarza Wrocław.  Nasza zawodniczka wywalczyła pierwsze miejsce  w kategorii młodziczek. W  tej samej grupie wiekowej Klaudia Wilamowska zajęła 12 pozycję, a Weronika Marucha wywalczyła 27 miejsce. W młodszych rocznikach, bo zaledwie 8-9 lat drugie miejsce wywalczyła Marta Michalczyk. I w tym przypadku zawodniczka „Flesza” zwyciężała każdy pojedynek. W finale uległa zawodniczce z RMKS Rybnik Alicji  Klasik. Najmłodsza uczestniczka turnieju Zuzanna Gembara startowała po raz drugi w zawodach wyjazdowych. Dzielnie walczyła na szczecińskich planszach. Zuza ostatecznie zajęła wysokie 7 miejsce. W drugim dniu rywalizowali chłopcy. Z naszego klubu wystartowała 10 osobowa reprezentacja. W najstarszej kategorii juniora młodszego wysokie trzecie miejsce zajął Piotr Pytel. Zwyciężył Wiktor  Szkop z Kusego Szczecin. W kategorii młodzika Jan Marczak uplasował się na 6 miejscu. Miłosz Cygański zajął 27 miejsce a Sebastian Michalczyk zakończy zmagania na 42 pozycji. W kategorii dzieci najlepszy nasz reprezentant Arkadiusz Kozłowski uplasował się na 15 miejscu, Grzegorz Szymański zajął 18 pozycję. Zwyciężył Jakub Emilianowicz z Kusego Szczecin. Ostatnią kategorią wiekową byli najmłodsi zawodnicy, którzy startowali  pod nazwą zuchy. Trójka uczniów z Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Świdnicy Hubert Gil, Antoni Marczak i Gustaw Feliński godnie reprezentowali barwy swojego klubu i szkoły. Miejsce 5 wywalczył Gustaw, zaraz za swoim kolegą na miejscu 6 uplasował się Hubert, a Antek zajął ostatecznie 13 pozycję. Zwycięzcą tej kategorii wiekowej został Maksymilian Sobiejko ze Sczecina.

Tomasz Cygański

Film

Finałowa walka Dominiki Pawłowskiej

Zawodniczki "Flesza"

Dekoracja Piotra Pytla

Od lewej: Zuzanna Gembara, Marta Michalczyk, Klaudia Wilamowska, Dominika Pawłowska, Weronika Marucha

Pokaz szermierki w Urzędzie Marszałkowskim, w wykonaniu Gustawa Felińskiego, Zuzanny Gembary i Marty Michalczyk

Turnieje w Szczecinie

W połowie listopada nasze zawodniczki i zawodnicy wystartują w dwóch turniejach w Szczecinie. Pierwszy "Puchar Ziem Północnych" odbędzie sie 9-10 listopad. Drugi turniej  "Puchar Gryfka" zaplanowany jest w terminie 16-17 listopad.

Tarnowo Podgórne

W sobotę 26.10.2013 nasi starsi zawodnicy startowali w ogólnopolskim turnieju szermierczym w Tarnowie Podgórnym. W imprezie brało udział 87 zawodniczek i zawodników z 5 klubów Polski. W kategorii młodziczek zwyciężyła Klaudia Wilamowska, która pokonała w finale koleżankę klubową Dominikę Pawłowską. Szóste miejsce zajęła Weronika Marucha. Alicja Tuliszka zakończyła turniej na miejscu 12. W tej samej kategorii wśród chłopców 3 miejsce wywalczył Jan Marczak. Sebastian Michalczyk uplasował się na miejscu 12 a Miłosz Cygański na 15. Bardzo dobrze zaprezentowali sie Grzegorz Szymański i Kacper Tyrlik. Obaj w kategorii dzieci awansowali do finałowej ósemki turnieju. Grzegorz ostatecznie zajął wysokie 3 miejsce a Kacper zakończył turniej na miejscu 6.

Dominika Pawłowska, Klaudia Wilamowska, Weronika Marucha

Jan Marczak

Grzegorz Szymański i Kacper Tyrlik

Turniej w Lubinie.

W niedzielę 27.10.2013 odbył się turniej szermierczy pod nazwą "Otwarte Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego w Szpadzie". W imprezie startowało 19 zawodników z trzech klubów. Naszą szkołę reprezentowała 5 osobowa ekipa w składzie: Marta Michałczyk, Zuzanna Gembara, Hubert Gil, Antoni Marczak i Gustaw Feliński. Zawodnicy "FLESZA" zajęli wysokie miejsca prezentując swoje umiejętność szermiercze. Zwycięzcą turnieju został Gustaw Feliński, który w finale pokonał swojego klubowego kolegę Huberta Gila. Piąte miejsce zajęła Marta Michalczyk, najmłodsza Zuzanna Gembara uplasowała się na 8 miejscu a Antoni Marczak wywalczył 10 pozycję.

Gratulujemy🙂

Wspólne zdjęcie po turnieju.

Trening w hali sportowej "ŚWIDNICZANKA"

Dwie imprezy przed nami.

W dniu 26.10.2013 nasi podopieczni w składzie Michalczyk Sebastian, Marczak Jan, Cygański Miłosz, Kacper Tyrlik, Grzegorz Szymański, Weronika Marucha, Klaudia Wilamowska i Dominika Pawłowska pojadą do Tarnowa Podgórnego. Dzień później 27.10.2013 Marta Michalczyk, Zuzanna Gembara, Gustaw Feliński, Hubert Gil i Antoni Marczak wystartują w Lubinie.

Nowi zawodnicy w naszym klubie.

W naszym klubie pojawili sie nowi zawodnicy. Powstała 13 osobowa grupa, która składa sie z 3 dziewczynek i 10 chłopców. Uczennice i uczniowie naszej szkoły trenują w każdy poniedziałek i środę od godziny 14.30 do 16.00. Równocześnie na zajęcia uczęszczają reprezentanci naszego klubu, którzy trenują dłużej od swoich koleżanek i kolegów. Na każdym treningu służą pomocą i zdobytym już doświadczeniem szermierczym.

Trening w terenie.

Korzystając z dobrej pogody trenujemy w terenie. Do końca roku nasi zawodnicy wystartuja jescze w 6 turniejach.

RADLIN 2013

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku nasi reprezentanci biorą udział w ogólnopolskim turnieju szermierczym pod nazwą „DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ”. Nasz skład na te zawody liczył 4 dziewczynki i 3 chłopców. Wśród dziewcząt startowały Klaudia Wilamowska, Dominika Pawłowska, Weronika Marucha i najmłodsza Marta Michalczyk. Chłopcy pojechali w składzie Jan Marczak, Sebastian Michalczyk i Miłosz Cygański. W całej imprezie brało udział 230 zawodniczek i zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Najlepszą zawodniczką z naszego klubu okazała się Dominika Pawłowska, która zajęła 8 m. Klaudia Wilamowska była 13, a Weronika Marucha uplasowała się na miejscu 14. Alicja Tuliszaka z ZKS Drzonków zakończyła turniej na miejscu 33. W najmłodszej kategorii „dzieci” Marta Michalczyk uplasowała się na 58 miejscu.

Nasza męska ekipa wywalczyła następujące lokaty. Jan Marczak 17, Miłosz Cygański 22 i Sebastian Miachalczyk 36 miejsce.