Jan Marczak jedzie do Budapesztu

Zawodnik naszego klubu Jan Marczak będzie brał udział w Pucharze Europy juniorów młodszych w szpadzie. Impreza odbędzie się w dniu 02.10.2016r w Budapeszcie. Trzymamy kciuki.

Dominika Pawłowska trenuje na zgrupowaniu kadry w Spale

Zawodniczka naszego klubu Dominika Pawłowska po raz kolejny zostaje powołana przez Polski Związek Szermierczy na zgrupowanie kadry juniorek młodszych. Tym razem obóz odbył się w Spale. Jest to kolejny krok naszej reprezentantki do walki o najwyższe trofea Polski i Europy. W najbliższy weekend w Radlinie odbędzie się puchar Polski juniorek i  juniorów w szpadzie.

Turniej szermierczy "Kimicic - Cup" - Częstochowa

Zawodniczki i zawodnicy naszego klubu brali udział w corocznym turnieju pod nazwą "Kmicic - Cup". Najwyżej z naszych reprezentantów sklasyfikowany został Arkadiusz Kozłowski  który zajął 6 miejsce. Poniżej wyniki naszych pozostałych uczestników imprezy:

10m - Wojciech Marczak

17 m - Julia Stasiukiewicz

24m - Hania Kacała

28m - Gustaw Feliński

22m - Marta Michalczyk

19m - Jakub Gajewski

31m - Mateusz Marucha

28m - Błażej Bednarski

33m - Antoni Bednarski

 

Udany start w Tarnowie Podgórnym

W minioną sobotę w Tarnowie Podgórnym, odbył się ogólnopolski turniej szermierczy w szpadzie w kategoriach młodzik, dzieci, zuchy oraz skrzaty. W zawodach triumfowała Marta Michalczyk wygrywając  w turnieju młodziczek. W tej samej kategorii wiekowej Jan Marczak zakończył zmagania na miejscu 8. W kategorii dzieci trzecie miejsce zajęła Julia Stasiukiewicz,  a Zuzanna Gembara uplasowała się na miejscu 7.  W rocznikach "zuchów" na drugich pozycjach uplasowali się Amelia Moszonka i Antoni Bednarski. Jan Mieszkiełło  zajął  miejsce 7.

Przed naszymi zawodniczkami i zawodnikami start w przyszłą sobotę w Częstochowie gdzie powalczą w zawodach "KMICIC - CUP"

Reprezentacja naszego klubu wraz z trenerem Mirosławem Księżykiem oraz Panem Wojciechem Marczakiem

Dominika Pawłowska szósta we Wrocłwiu

We Wrocławiu odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szpadzie. W gronie 117 zawodniczek bardzo dobrze zaprezentowała się Dominika Pawłowska zajmując wysoką szóstą pozycję. Zwyciężyła reprezentantka z Siemianowic  Śląskich Barbara Brych. Weronika Marucha uplasowała się na miejscu 22, nasza młodziczka Michalczyk Marta na 31, Parysek Zofia na 75m oraz Klaudia Wilamowska na miejscu 111. Wśród chłopców najwyżej sklasyfikowany został Jan Marczak który zajął 23 pozycję. Michalczyk Sebastian uplasował się na miejscu 54 oraz Kasperczak Kamil na 59. Zwyciężył zawodnik z Lubina Piotr Kołpa.

Dominika Pawłowska na 6m

Podziękowanie dla Pana Jerzego Piotrowskiego

W miniony piątek w Świdnickim muzeum uroczyście pożegnaliśmy  Dyrektora  Zespołu Szkół im Jana Pawła II Pana Jerzego  Piotrowskiego. Wieloletni szef naszej  placówki oświatowej oraz honorowy członek Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica postanowił odejść na zasłużoną emeryturę. Nie zabrakło łez, uśmiechu i wspomnień z 40 - letniego stażu pracy Pana Jerzego na rzecz nauki, sportu oraz pięknej i wspaniałej szkoły którą prowadził.

W imieniu zawodniczek, zawodników, rodziców  oraz całego zarządu klubu dziękujemy za wszystko czego Pan dokonał przez te wszystkie lata.

 

Zarząd Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica

Jerzy Piotrowski wraz z zawodniczkami i zawodnikami "FLESZ" Świdnica

Zgrupowania szermiercze reprezentantów "Flesz" Świdnica

Trwają dwa zgrupowania szermiercze z udziałem zawodniczek i zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica. W obozie kadry narodowej juniorek młodszych uczestniczy  Dominika Pawłowska która od dłuższego czasu regularnie bierze udział z zgrupowaniach organizowanych przez Polski Związek Szermierczy. Równolegle w miejscowości Przesieka pod okiem trenera Jarosława Czorniczka szkolą się Jan Marczak, Marta i Sebastian Michalczyk, Gustaw Feliński, Klaudia Wilamowska oraz Weronika i Mateusza  Marucha. Przed nim starty w pucharach Polski oraz ogólnopolskich  zawodach szermierczych na terenie całego kraju.

Puchar "Gryfka" 2016

W sobotę 21.05. w Szczecinie rozgrywany byl Turniej o Puchar Gryfka. Zmagania szermierzy odbywały się w trzech kategoriach wiekowych, osobno dla dziewcząt i chłopców. Sks Flesz Świdnica reprezentowało aż 17 zawodników. Ilość zamieniła się w jakość przynosząc Fleszowi pięć medali i miejsca w finałowej ósemce. Wsród Zuchów triumfowała Amelia Moszonka, u chłopców miejsce 5 zajął Antoni Bednarski. W kategorii Dzieci Amelia Gruczman i Julia Stasiukiewicz zajęły trzecie miejsca, a wsród chłopców drugie miejsce zdobył Jan Mieszkiełło. Piąty był Wojciech Marczak, ósmy Jakub Gajewski. U najstarszych zawodników tj. Kategoria Młodzik, zwyciężył Arkadiusz Kozłowski, z dziewcząt Marta Michalczyk zajęła 5 miejsce.

Tomasz Witosławski

Reprezentacja "FLESZ" Swidnica

Dobry start w Berlinie

Najmłodsi sportowcy Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica w minioną niedzielę  brali udział w międzynarodowym turnieju szermierczy w Berlinie. W kategoriach skrzaty oraz zuchy zdobyliśmy kilka miejsc na podium. Poniżej pozycje naszych reprezentantów:

 • 2m - Amelia Moszonka
 • 2m Amelia Gruczman
 • 6m Julia Stasiukiewicz
 • 2m Hania Kacała
 • 2m Hania Weise
 • 14m Zuzanna Gembara
 • 3m Błażej Bednarski
 • 9m Antek Bednarski
 • 11m Hubert Smoliński
 • 7m Wojciech Marczak
 • 6m Krzysztof Weise
 • 3m Mateusz Marucha
 • 5m Jan Mieszkiełło

Wszystkim gratulujemy.

 

Dominika Pawłowska z brązowym medalem na OOM w szpadzie

Bardzo dobrze spisała się zawodniczka Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica Dominika Pawłowska. W finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szermierce nasza reprezentantka zajęła wysokie trzecie miejsce w turnieju szpadowym. Zwyciężyła Barbara Brych z Siemianowic Śląskich. Weronika Marucha wywalczyła 17 pozycję, Klaudia Wilamowska 40, a Aleksandra Sobolewska 42. Wśród chłopców Jan Marczak uplasował się na miejscu 20.

Wszystkim gratulujemy.

 

Dominika Pawłowska na trzecim miejscu oraz trener Jarosław Czorniczek

Zgrupowanie w Wiśle

Dwie zawodniczki naszego klubu Weronika Marucha i Dominika Pawłowska zostały powołane na zgrupowanie kadry narodowej juniorek młodszych. Obóz odbywa się w ośrodku sportowym w Wiśle. Nasze reprezentantki znalazły się w gronie najlepszych szpadzistek do lat 16.

Gratulujemy

Polsko - Niemiecki Turniej Szpadowy - Drzonków 2016

Już po raz trzeci na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  im Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbył się Polsko – Niemiecki turniej szpadowy.  Brało w nim udział 13 klubów krajowych oraz z Niemiec,  Włoch  i Czech.  Łącznie na starcie w czterech kategoriach wiekowych stanęło 164 zawodniczek i zawodników . Czołowe miejsca w tym turnieju zajęli  reprezentanci  Szkolnego Klubu Szermierczego „Flesz”  Świdnica .

W kategorii juniorów młodszych zwyciężył Jan Marczak który w finale pokonał reprezentanta  „Szpady Wrocław” Stanisława Rutza.  Sebastian Michalczyk uplasował się na 5 miejscu. W śród dziewcząt tryumfowała Dominika Pawłowska.  Miejsce drugie zajęła Weronika Marucha , Aleksandra Sobolewska była 8 , Alicja Tuliszka 10 , a Klaudia Wilamowska zakończyła  turniej na miejscu 14.

W kategorii młodzików wśród chłopców tryumfował  Bartłomiej Godlewski z  „Kolejarza Wrocław” Najlepszym zawodnikiem Szkolnego Klubu „Flesz”  Świdnica  okazał się Michał Kruk który zajął 6 m , Arkadiusz Kozłowski był  11 , a na miejscu 20 uplasował się Hubert Samborski. Wśród dziewcząt w tej samej kategorii wiekowej zwyciężyła Patrycja Ziętek z Bytomia.

Dużą popularnością cieszył się turniej na mini szpady. W kategorii  „dzieci” zwyciężył Jakub Cepiński  z „Olimp Lubin” który w finale pokonał naszego reprezentanta  Gustawa Felińskiego. Hubert Gil uplasował się na miejscu 6 , Bartosz Bogucki na 16 , Antoni  Marczak na 17 , Hubert Smoliński zajął 23 m , Jan Mieszkiełło 24 , Jakub Gajewski  25 i Wojciech Kucharski który uplasował się na miejscu 34.

W tej samej kategorii „ dzieci” dziewcząt zwyciężyła  Zuzanna Zarek z Opola.

Najlepszą Świdniczanką była Marta Michalczyk zajmując  5 pozycję , Zuzanna Gembara  uplasowała się na miejscu 21 , Amelia Gruczman  na 22,  Julia Stasiukiewicz  na 24 i Aleksandra Krynicka na 25.

W najmłodszej kategorii zuchów w rocznikach 2006 i młodsi   wśród dziewczynek zwyciężyła Marta Ratyna z Gliwic. Najlepszą reprezentantką  Świdnicy była Hania Kacała zajmując 13 pozycję, a  najmłodsza uczestniczka turnieju Hania Weise zakończyła wzmagania na miejscu 17.

W śród najmłodszych chłopców tryumfował Szymon Wodniak z Wadowic. 5 miejsce zajął Błażej Bednarski , Mateusz Marucha uplasował się na miejscu 6 , Antoni Bednarski na 8 , Krzysztof Weise na 9 , Nikodem Norkowski  na 21 , Maciej Zółkiewski  na 22 , a Bartłomiej Żółkiewski  zakończył turniej na miejscu 23.

Wszystkim osobom pomagającym w organizacji zawodów sędziom, pracownikom WOSiR Drzonków i rodzicom w imieniu zarządu klubu dziękujemy.

Zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy.

Od lewej Dominika Pawłowska, Weronika Marucha i Jan Marczak

 • Jan Marczak na 1 miejscu i Sebastian Michalczyk na 5

 • Dominika Pawłowska na 1 miejscu i Weronika Marucha na 2

 • Błażej Bednarski na 5 miejscu, Antoni Bednarski na 8 i Krzysztof Weise na 9

Marta Michalczyk i Hubert Gil wygrywają w Tarnowie Podgórnym

Marta Michalczyk i Hubert Gil zwyciężyli w ogólnopolskim turnieju szermierczym w kategorii dzieci w Tarnowie Podgórnym. W zawodach "Tarnovia - Cup" brało udział 71 zawodniczek i zawodników. Srebrny medal wywalczył Gustaw Feliński. Dwa brązowe medale przypadły Arkadiuszowi Kozłowskiemu i Michałowi Krukowi w kategorii młodzików. Poniżej wyniki reszty naszych reprezentantów:

Kategoria dzieci

Antoni Marczak - 6m

Hubert Smoliński - 10m

Julia Stasiukiewicz - 10m

Zuzanna Gembara - 11m

Jan Mieszkiełło - 11m

Jakub Gajewski - 15m

Kategoria zuchy

Błażej Bednarski - 5m

Krzysztof Weise - 6m

Amelia Moszonka - 8m

Antoni Bednarski - 9m

Gratulujemy zawodnikom oraz rodzicom którzy pomogli w zorganizowaniu wyjazdu.

Hubert Gil na 1m, Gustaw Feliński na 2m, Antoni Marczak na 6m, Hubert Smoliński na 10m.

Marta Michalczyk na 1m, Julia Stasiukiewicz na 10m, Zuza Gembara na 11m.

Amelia Moszonka na 8m.

Błażej Bednarski na 5m, Krzysztof Weise na 6m, Antoni Bednarski na 9m.

Polsko - Niemiecki Turniej Szpadowy "XIX GALA SZERMIERCZA" 2016

Rekordowa ilość zawodniczek i zawodników startowała w XIX "GALI SZERMIERCZEJ" w Zespole Szkół im Jana Pawła II w Świdnicy. Imprezę w imieniu Wójta gminy Pana Adama Jaskulskiego otworzył dyrektor szkoły Pan Jerzy Piotrowski. W zmaganiach juniorów młodszych, młodzików, dzieci i skrzatów wystartowało 170 szpadzistek i szpadzistów  z 13 klubów krajowych oraz Niemiec i Czech. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Szkolnego Klubu Szermierczego 'FLESZ" Świdnica. W kategorii młodziczek triumfowała Marta Michalczyk pokonując w finale zawodniczkę UKS Start Opole Zuzannę Zarek. W tej samej kategorii wiekowej zwyciężył Wojciech Marczak który w walce finałowej wygrał z reprezentantem Niemiec Antonim OTTO. Kolejne medalowe pozycje zajmując trzecie miejsca dołożyli Amelia Moszonka  wśród "skrzatów", Gustaw Feliński w kategorii dzieci oraz Jan Marczak  w kategorii juniora młodszego. W finałowych ósemkach uplasowali się Klaudia Wilamowska na miejscu 5, Alicja Tuliszka na 7, Krzysztof Weise na 5, Błażej Bednarski na 6, Michał Kruk na 6, Marczak Antoni na 8, Sebastian Michalczyk na miejscu 6 i Miłosz Cygański na 7. Warto dodać, że w turnieju brali udział najmłodsi reprezentanci Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica którzy pierwszy raz brali udział w tak dużym turnieju szermierczym.  Zawodnicy Hania Weise, Hania Kacała, Bartłomiej Zółkiewski, Jarosław Mikoda, Krystian Mikoda, Dominik Lewandowski oraz Nikodem Nerkowski spisali się dzielnie nie ustępując podczas walk swoim przeciwnikom. Wielkie podziękowania należą się komisji sędziowskiej która swoim profesjonalizmem przyczyniła się do podwyższenia rangi naszej imprezy. Zawody odbyły się dzięki wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego w  Zielonej Górze oraz gminy Świdnica.

Marta Michalczyk na pierwszym miejscu

Wojciech Marczak na miejscu pierwszym, Gustaw Feliński na trzecim i Antoni Marczak na 8

Wesołych Świąt życzą reprezentanci Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica

Zapraszamy na turniej !!!

Turniej szpadowy "GALA SZERMIERCZA"

Zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica zapraszają na Polsko- Niemiecki turniej szpadowy "GALA SZERMIERCZA". Zawody odbędą się 02.04.2016 roku w hali sportowej Świdniczanka przy Zespole Szkół im Jana Pawła II w Świdnicy.

Poniżej program minutowy imprezy:

szpada dziewcząt i chłopców *kategoria (junior młodszy 1999- 2000-2001)-długie szpady

szpada dziewcząt i chłopców *kategoria (młodzik 2002-2003 ) – długie szpady

godzina 10.00 -  rozpoczęcie eliminacji

 

szpada dziewcząt i chłopców *kategoria (zuchy 2004- 2005) – mini szpady

szpada dziewcząt i chłopców *kategoria (skrzaty 2006 i młodsi) – mini szpady

godzina 14.00 - rozpoczęcie eliminacji

 

ZAPRASZAMY !!!!!

Młodsza grupa "FLESZ" Świdnica

Wojciech Marczak 7 we Wrocławiu.

W drugim dniu zawodów Chalange Wratislavia Wojciech Marczak uplasował się na wysokim siódmym miejscu w kategorii dzieci. W gronie 115 zawodników z kilkunastu państw zwyciężył reprezentant z Wielkiej Brytanii  Alec Brooke. To wielki sukces młodego zawodnika Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica.

Reszta naszych reprezentantów uplasowała się na następujących pozycjach:

Jan Marczak - 51, Miłosz Cygański - 55, Michalczyk Sebastian 125, Michał Kruk 139

Gajewski Jakub 30, Bogucki Bartosz 31, Weise Krzysztof 49, Mieszkiełło Jan 54, Marucha Mateusz 80, Bednarski Błażej 84, Smoliński Hubert 96

Kozłowski Arkadiusz 93, Marczak Antoni 96, Feliński Gustaw 103.

W sumie w trzech kategoriach wiekowych wystartowało 390 zawodników.

 

Gratulujemy

Reprezentacja naszego klubu.

Wojciech Marczak na 7 miejscu.

Od lewej: Mateusz Marucha, Wojciech Marczak, Hubert Smoliński, Krzysztof Weise, Błażej Bednarski, Antoni Marczak

Startuje XXXIX Challenge Wratislavia

W pierwszym dniu międzynarodowego turnieju szermierczego skupiającego zawodniczki i zawodników z 25 państw najlepszą szpadzistką z naszego klubu okazała się Marta Michalczyk. W gronie 86 zawodniczek  kategorii młodziczek uplasowała się na wysokim 11 miejscu. Zwyciężyła reprezentantka Węgier Mathe Csenga. Wśród juniorek młodszych Weronika Marucha zajęła 48 pozycję. W tej kategorii triumfowała również zawodniczka z Węgier Toth Jazmin. Nasze najmłodsze reprezentantki startujące w kategorii dzieci zajęły następujące pozycje: Amelia Gruczman 47, Julia Stasiukiewicz 53 i Zuzanna Gembara 61.

Jutro startują chłopcy.

Ogólopolska Olimpiada Młodzieży 2016

Szkolny Klub Szermierczy "FLESZ" Świdnica informuję, że zawodniczki: Weronika Marucha, Klaudia Wilamowska, Dominika Pawłowska oraz zawodnik Jan Marczak zakwalifikowali się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w szpadzie. Zawody odbędą się w terminie 1-7 maja 2016 roku w Olsztynie.

Gratulujemy

 • Weronika Marucha

 • Dominika Pawłowska

 • Klaudia Wilamowska

Trener Jarosław Czorniczek i Jan Marczak

Marta Michalczyk trzecia w Mikołowie

Zawodniczka Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica Marta Michalczyk wywalczyła trzecią lokatę w ogólnopolskim turnieju szermierczym w Mikołowie. W kategorii młodziczek startowało 41 dziewcząt z kilkunastu klubów Polski.

Gratulujemy

Muszkieter Trophy 2016

Marta Michalczyk i Jan Marczak stanęli na trzecim stopniu podium w ogólnopolskich zawodach szermierczych Muszkieter Trophy w Gliwicach. W  dwudniowej imprezie brało udział przeszło 200 zawodniczek i zawodników z kilkunastu klubów z kraju. Oprócz Marty i Janka barw Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica bronili: Sebastian Michalczyk, Miłosz Cygański, Hubert Smoliński, Antoni Marczak, Wojciech Marczak, Gustaw Feliński, Błażej Bednarski, Antek Bednarski, Krzysztof Weise, Mateusz Marucha, Weronika Marucha, Zuzanna Gembara,  Klaudia Wilamowska, Amelia Moszonka, Amelia Gruczman i Dominika Pawłowska.

Szczegółowe wyniki : whttp://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/2475/#top_static_site 

 • Weronika Marucha i Dominika Pawłowska

 • Jan Marczak

 • Marta Michalczyk

Stypendia Starosty Powiatu Zielonogórskiego.

Troje zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego 'FLESZ" Świdnica otrzymało stypendia sportowe przyznane przez Zarząd Powiatu Zielonogórskiego. Weronika Marucha, Dominika Pawłowska i Jan Marczak zostali docenieni za sportowe osiągnięcia w minionym roku 2015. Naszych zawodników wspierali trenerzy, zarząd klubu oraz Krzysztof Stefański - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego, Honorowy Członek Flesza Świdnica. 

Gratulujemy !!!

 

 • Weronika Marucha

 • Dominika Pawłowska

 • Jan Marczak

Turniej "Moda Na Szermierkę"

W minioną sobotę we Wrocławiu odbył się turniej szermierczy pod nazwą "Moda Na Szermierkę". Zawody zostały zorganizowane w pasażu galerii "Dominikańskiej" W turnieju szpadowym w gronie 30 zawodników w kategorii dzieci 12 miejsce zajął Wojciech Marczak. Hubert Smoliński uplasował sie na miejscu 23. Naszym reprezentantom gratulujemy. 

 

Dominika Pawłowska 20 w Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Krakowie.

Dobry start odnotowała zawodniczka Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica. W gronie 155 zawodniczek kilkunastu krajów Europy nasza reprezentantka uplasowała się na wysokiej 20 pozycji. W zawodach w Krakowie zwyciężyła zawodniczka z Francji Bayram Aliya. Weronika Marucha uplasowała się na 91 pozycji, a Klaudia Wilamowska zajęła 106 miejsce. Wśród chłopców w gronie 203 zawodników triumfował reprezentant Czech Jakub Jurka. Nasz zawodnik Jan Marczak sklasyfikowany został na miejscu 115.

Od lewej: Dominika Pawłowska, Weronika Marucha, Klaudia Wilamowska i Jan Marczak.

16 urodziny Dominiki Pawłowskiej.

Wczoraj na treningu szermierczym w Drzonkowie miała miejsce niespodziewana mała uroczystość. Reprezentantka naszego klubu Dominika Pawłowska obchodziła 16 urodziny. Z tej okazji koleżanki klubowe Alicja Tuliszka, Weronika Marucha i Klaudia Wilamowska przygotowały dla Dominiki  tort. Do życzeń przykładają sie pięcioboiści oraz cała kadra trenerska.

Wszystkiego Najlepszego !!!!!!!!!!!!!!!!!

Od lewej: Alicja Tuliszka, Weronika Marucha, Klaudia Wilamowska i Dominika Pawłowska

Puchar Europy Juniorów Młodszych.

W dniach 08-09.01.2016 czwórka zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica: Weronika Marucha, Klaudia Wilamowska, Dominika Pawłowska i Jan Marczak wystartuje w Pucharze Europy Juniorów Młodszych, który odbędzie się w Krakowie. Nasi reprezentanci powołani zostali na w/w imprezę przez Polski Związek Szermierczy.

Gratulujemy

Podsumowanie sezonu szermierczego 2015.

W dniu 29.12.2015 odbył sie turniej szermierczy podsumowujący miniony sezon szermierczy 2015. W zawodach brali udział zawodnicy "FLESZ" Świdnica i ZKS Drzonków. Pod koniec imprezy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary oraz klingi szermiercze ufundowane przez członka zarządu, byłego zawodnika Pana Adama Mordela. 

 

III Puchar Polski Juniorów Młodszych.

W sobotę odbył się we Wrocławiu III Puchar Polski Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze wypadli w zawodach Weronika Marucha i Jan Marczak. Oboje awansowali do ośmioosobowego finału. Weronika ostateczne zajęła 6 pozycję, a Janek uplasował sie na miejscu 8. 

Gratulujemy

"Szpada z Gwiazdką"

W sali szermierczej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im Zbigniewa Majewskiego odbył sie turniej szermierczy zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica i Zielonogórskiego Klubu Sportowego w Drzonkowie. W zawodach brało udział 52 sportowców w dwóch oddzielnych turniejach. Jak co roku wspólne treningi zarówno dla szermierzy jak i dla pięcioboistów przynoszą same korzyści pod kątem nabierania doświadczenia szpadowego. 

Tomasz Cygański 

Najmłodsi uczestnicy turnieju: Krystian Mikoda i Hania Weise.

 • Krystian Mikoda, Hania Weise i Tomasz Witosławski

"Gwiazdka ze Szpadą "2015

Dominika Pawłowska brązową medalistką Międzynarodowego Turnieju Szermierczego  w Gliwicach

Gwiazdka ze Szpadą  2015

 

Jak co roku zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica wystartowali w międzynarodowych   zawodach szermierczych w kategoriach juniora młodszego, młodzika i dzieci. W imprezie w ciągu dwóch dni wystartowało przeszło 380  szpadzistek i  szpadzistów z kraju i zagranicy. W zmaganiach juniorów młodszych  Jan Marczak uplasował się na 7 miejscu, ulegając w walce ćwierć finałowej reprezentantowi  z Rybnika Maciejowi Białasowi 15:12. Zwyciężył zawodnik z Opola Michał Rachwalik. Miłosz Cygański uplasował się na miejscu 34, a Sebastian Michalczy na 38.

W kategorii dzieci bardzo dobrze spisał się Hubert Gil, który wzorem swojego starszego kolegi zajął 7 miejsce.  Na pozycji 8 uplasował się  jeden z młodszych uczestników zawodów Wojciech Marczak dla którego był to pierwszy turniej tej rangi. Gustaw Feliński uplasował się na miejscu 17, a Antoni Marczak na 21.

W drugim dniu zawodów startowały nasze reprezentantki w składzie Klaudia Wilamowska, Alicja Tuliszka, Weronika Marucha, Dominika Pawłowska i Marta Michalczyk. W kategorii juniorek młodszych 3 miejsce zajęła Dominika Pawłowska. Weronika Marucha wywalczyła 6 lokatę, Klaudia Wilamowska 9, a Alicja Tuliszka 32. Zwyciężyła reprezentantka Siemianowic Śląskich Barbara Brych. W najmłodszej kategorii wiekowej „dzieci” 5 lokatę zajęła Marta Michalczyk .

GRATULUJEMY

Dominika Pawłowska i Weronika Marucha

 • Alicja Tuliszka, Klaudia Wilamowska, Dominika Pawłowska, Weronika Marucha

 • Weronika Marucha, Dominika Pawłowska

 • Weronika Marucha, Dominika Pawłowska, Klaudia Wilamowska

 • Jan Marczak

 • Marta Michalczyk

 • Podium - Marta Michalczyk

 • Hubert Gil, Antek Marczak, Gustaw Feliński i Wojciech Marczak

 • Podium w kategorii dzieci: Hubert Gil i Wojtek Marczak

 • Wojciech Marczak

JAN MARCZAK

Plebiscyt Gazety Lubuskiej 2015.

 

http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyt/karta/jan-marczak-szermierka-powzielonogorski,29828,1472620,t,id,kid.html

WERONIKA MARUCHA

Plebiscyt Gazety Lubuskiej 2015.

 http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyt/karta/weronika-marucha-szermierka-pow-zielonogorski,29828,1473682,t,id,kid.html

DOMINIKA PAWŁOWSKA

Plebiscyt Gazety Lubuskiej 2015

 

http://www.gazetalubuska.pl/plebiscyt/karta/dominika-pawlowska-szermierka-powzielonogorski,29828,1472626,t,id,kid.html

Marta Michalczyk zwyciężyła w Szczecinie.

Reprezentantka Szkolnego Klubu Szermierczego” FLESZ” Świdnica zwyciężyła w turnieju szermierczy „Puchar Ziem Północnych”, który odbył się w miniony weekend w Szczecinie. W zawodach  startowało w 4 kategoriach wiekowych 200 zawodników z kilkunastu klubów Polski. Marta w kategorii „dzieci” nie miała sobie równych przeciwniczek. Równie bardzo dobrze zaprezentował się jeden z najmłodszych zawodników naszego klubu Błażej Bednarski. W kategorii „zuchów” uplasował się na wysokim 7 miejscu.

Gratulujemy

Marta Michalczyk

Błażej Bednarski

Szermierczy turniej "HELLOWEEN" 2015

W piątek na treningu przeprowadziliśmy zawody szermiercze z okazji "HELLOWEEN". W zajęciach brali udział przede wszystkim najmłodsi reprezentanci naszego klubu. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy dyplom. Zawodnicy którzy brali udział pierwszy raz w zmaganiach na szpady otrzymali dodatkowo medal z imprezy. Turniej liczony był do do punktacji „Świdnica – Drzonków – CUP”

Wszystkim gratulujemy.

Najmłodsi uczestnicy turnieju od lewej: Jarosław Mikoda, Hania Weise, Dominik Lewandowski i Krystian Mikoda.

Reprezentanci klubu "FLESZ" Świdnica

Zawodniczki naszego klubu powołane na Puchar Europy.

Dwie reprezentantki Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica, Dominika Pawłowska i Weronika Marucha powołane zostały przez Polski Związek Szermierczy na Puchar Europy Juniorek Młodszych. Impreza odbędzie sie w dniach 14-15 listopada w niemieckiej miejscowości Heidenheim.

Gratulujemy

 • Dominika Pawłowska

 • Weronika Marucha

Dominika Pawłowska 5 w Gliwicach.

W dniach 10-11.10 2015  odbył się II Puchar Polski Juniorów młodszych w Gliwicach. W imprezie wystartowały trzy reprezentantki Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica: Dominika Pawłowska, Weronika Marucha i Klaudia Wilamowska oraz jedna przedstawicielka ZKS Drzonków Aleksandra Sobolewska. Dominika Pawłowska zajęła wysokie 5 miejsce, przegrywając o medalową czwórkę z reprezentantką Piasta Gliwice - Ewą Kawencką, która ostatecznie wygrała zawody. Weronika Marucha jako najmłodsza z naszej reprezentacji uplasowała się na 26 miejscu, a Klaudia Wilamowska na 29. Reprezentantka ZKS Drzonków zajęła 43 pozycję. W drugim dniu zawodów w rywalizacji chłopców najwyżej sklasyfikowany został Jan Marczak zajmując 20 pozycję. Sebastian Michalczyk uplasował się na 66 miejscu, Grzegorz Szymański najmłodszy uczestnik zawodów zajął miejsce 84, a Miłosz Cygański zakończył zmagania na miejscu 91.

Dominika Pawłowska

KMICIC CUP-2015

W minioną sobotę 19.09.2015 liczna reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica brała udział w ogólnopolski zawodach szermierczych pod nazwą Kmicic- Cup. Oprócz rywalizacji sportowej nasi podopieczni wraz z trenerami i rodzicami mieli możliwość obejrzenia Jasnej Góry gdzie wszyscy byli zakwaterowani. Wyniki zawodników "FLESZ" Świdnica będą dostępne na stronie Polskiego Związku Szermierczego. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

Zapraszam wszystkie dzieci od kasy 1 SP do klasy III Gimnazjum na zawody AQUA-DUATHLON. Impreza odbędzie się w Drzonkowie w dniu 19.09.2015. Oprócz rywalizacji sportowej organizator zapewnia dobrą zabawę dla najmłodszych uczestników na specjalnym sportowym placu zabaw. Dodatkowo każdy uczestnik imprezy korzysta z darmowego cateringu na terenie ośrodka. Atrakcją sportowych zmagań są rodzinne sztafety AQUA - DUATHLON.  Poniżej komunikat organizacyjny zawodów. Chętnych proszę logowanie się na:   http://goo.gl/forms/1zbhTovq5e
Tomasz Cygański

I Puchar Polski Juniorów Młodszych w Radlinie

W Radlinie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski Juniorów Młodszych w szpadzie dziewcząt i chłopców. W gronie 200 zawodniczek i zawodników z 30 klubów Polski wystartowała 6 osobowa reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica Dominika Pawłowska, Weronika Marucha, Klaudia Wilamowska, Sebastian Michalczyk, Jan Marczak, Miłosz Cygański oraz jedna przedstawicielka ZKS Drzonków Aleksandra Sobolewska. Rewelacyjnie spisała się Dominika Pawłowska która wywalczyła drugie miejsce, ulegając w finale reprezentantce ze Szczecina Weronice Janickiej. Jedną z młodszych uczestniczek turnieju była aktualna Mistrzyni Polski Młodziczek Weronika Marucha. W pierwszym swoim starcie w kategorii juniora młodszego uplasowała się na bardzo wysokim szóstym miejscu. Klaudia Wilamowska zajęła 42 pozycję, a jedyna reprezentantka ZKS Drzonków Aleksandra Sobolewska w debiucie szermierczym zakończyła zawody na 41 pozycji.

Wśród panów najlepiej spisał się Jan Marczak który uplasował się na 32 miejscu. Miłosz Cygański zajął 35 pozycję, a Sebastian Michalczyk zakończył zmagania na 73 miejscu. Warto dodać, że wszyscy nasi chłopcy i Weronika są najmłodszym rocznikiem w kategorii juniora młodszego. Mimo  to walczą o możliwość startu w przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. 

Wyniki: 

http://www.pzszerm.pl/turnieje/wyniki/6250/#top_static_site

 

Klaudia Wilamowska, Dominika Pawłowska, Weronika Marucha.

Dominika Pawłowska i Weronika Marucha.