6. cze, 2015

Weronika Marucha Mistrzynią Polski Młodziczek w szpadzie.

Reprezentantka Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica Weronika Marucha zwyciężyła w Mistrzostwach Polski Młodziczek, które w miniony piątek odbyły sie we Wrocławiu. Podopieczna trenera Mirosława Księżyka nie miała sobie równych w grupie eliminacyjnej, gdzie wygrała wszystkie pojedynki. W starciach bezpośrednich brnęła do celu spotykając sie w finale z reprezentantka z Gliwic Julią Kwiecień, pokonując rywalkę  12:7. To wielki sukces młodej zawodniczki, przed którą dopiero wielka kariera szermiercza. Równie dobrze spisał się Jan Marczak, który w turnieju indywidualnym uplasował sie na 7 miejscu. Miłosz Cygański wywalczył 26 pozycję, a Sebastian Michalczyk zakończył zmagania na miejscu 49. Dzień później w sobotę nasi reprezentanci w składzie Marczak, Michalczyk i Cygański zajęli 8 miejsce w rywalizacji drużynowej. W imprezie brało udział 176 zawodniczek i zawodników reprezentujących barwy 30 klubów Polski. Przygotowanie naszych reprezentantów wspierał Urząd Marszałkowski, który dofinansował udział naszych zawodników we wcześniejszych kontrolnych zawodach w Krakowie oraz obecnych we Wrocławiu.

31. maj, 2015

Weronika Marucha kolejny raz zwycięża!

W Knurowie odbyły sie międzynarodowe zawody z udziałem reprezentacji Niemiec, Czech, Białorusi, Ukrainy  i kilkunastu klubów Polski. W sumie w imprezie startowało 300 zawodniczek i zawodników. W gronie 53 młodziczek po raz kolejny triumfowała Weronika Marucha. Zawodniczka naszego klubu pokonała w finale Zuzannę Bytomską z klubu Zerwikaptur Kraków 15:13. Przez cały turniej triumfowała zarówno w eliminacjach jak i w walkach pucharowych. Równie dobrze zaprezentowała sie młodsza Marta Michalczyk zajmując trzecia pozycję w kategorii dzieci. Triumfowała Klasik Alicja z MRKS Rybnik. Julia Stasiukiewicz wywalczyła 24 pozycję, Aleksandra Krynicka 27, a Amelia Gruczman zakończyła turniej na pozycji 36. Wśród chłopców najwyżej z zawodników naszego klubu uplasował sie Antoni Marczak, który w kategorii dzieci zajął wysoką 5 lokatę. Zwyciężył reprezentant Mielec Stanisław Dziura. Hubert Gil uplasował sie na miejscu 13, Gustaw Feliński na 17, a jeden z młodszych zawodników  Wojciech Marczak zakończył rywalizację na miejscu 33. Ostatnią kategorią wiekową byli młodzicy w których najwyżej sklasyfikowany został Jan Marczak zajmując 16 pozycję. Sebastian Michalczyk był 31, Grzegorz Szymański 45, a Arkadiusz Kozłowski 46. Zwyciężył reprezentant Kalwarii Dawid Dębicki. Przed nami kolejne starty. Reprezentacja młodzików wystartuje w Mistrzostwach Polski które odbędą sie we Wrocławiu. Młodsi zawodnicy wystartują Berlinie.

Jan Marczak niepokonany w Radlinie.

W miniony weekend zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica startowali w dwóch ogólnopolskich imprezach szpadowych. W Radlinie w gronie 34 zawodników najlepszym okazał sie nasz zawodnik Jan Marczak. Podopieczny trenera Jarosława Czorniczka nie miał sobie równych wygrywając wszystkie pojedynki. Tym samym Janek umocnił sie na pierwszym miejscu w rankingu pucharowym młodzików prowadzonym przez Polski Związek Szermierczy. Drugim zawodnikiem który brał udział w rywalizacji był Sebastian Michalczyk zajmując 24 pozycję.

W Szczecinie odbyły się zawody o "Puchar Gryfka". W imprezie brało udział 80 zawodniczek i zawodników z najmłodszych kategorii wiekowych. Silną reprezentację stanowił nasz klub. Z 18 zawodniczek i zawodników Hubert Gil razem z Martą Michalczyk wywalczyli pierwsze miejsca. Amelia Gruczman, Aleksandra Krynicka, Gustaw Feliński i Antoni Marczak uplasowali się na miejscach trzecich. Kolejne pozycje naszych zawodników: 5m-Krzysztof Wiese, 6m-Błażej Bednarski, 12m-Antoni Bednarski, 11m- Julia Stsiukiewicz, 13m- Zuzanna Gembara, 5m- Jan Mieszkiełło, 15m- Jakub Gajewski, 16m-Hubert Smoliński, 17m- Wojtek Kucharski, 7m-Amelia Moszonka, 8m Arkadiusz Kozłowski i 10m Grzegorz Krupnicki.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy.