1. cze, 2014

KNURÓW 2014

280 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie w miniony weekend w międzynarodowym turnieju szermierczym pod nazwą Igrzyska Dzieci w ramach Mistrzostw Polski. Impreza ta była nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski w kategoriach dzieci, zuch i skrzaty. Oddzielnym startem był turniej o Puchar Prezydenta Knurowa w kategorii młodzików. Liczną reprezentacją stawili się szermierze Szkolnego Klubu Szermierczego "Flesz" Świdnica. W pierwszym dniu zawodów najlepiej spisała się Klaudia Wilamowska, która w turnieju młodziczek uplasowała się na 11 miejscu. 20 miejsce zajęła Alicja Tuliszka a Dominika Pawłowska uplasowała się na miejscu 24. Zwyciężyła Aleksandra Pernach z UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie. W tym samym dniu znakomicie zaprezentowała się Marta Michalczyk, która młodsza od swoich rywalek wywalczyła wysokie 12 miejsce. W kategorii dzieci zwyciężyła Patrycja Frystacka z RMSK Rybnik. Miłą niespodziankę sprawili w drugim dniu podopieczni Tomasza Cygańskiego. W kategorii dzieci rewelacyjnie spisali się Gustaw Feliński który uplasował się na 6 miejscu i Hubert Gili zajmując 7 pozycję. Zwyciężył reprezentant Rosji Rostislav Rustamov. Ci dwaj zawodnicy podobnie jak Marta startowali w roczniku młodszym w stosunku do swoich rywali. Reszta naszych podopiecznych uplasowała się na następujących miejscach: Arkadiusz Kozłowski -12, Grzegorz Szymański- 19, Maksymilian Wychowałek-28, Marczak Antoni-48. W kategorii młodzika Jan Marczak zajął wysokie 9 miejsce, Sebastian Michalczyk 28 m a Michał Kruk uplasował się na 53 miejscu.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy.

Środowe turnieje szermiercze.

Miło nam zakomunikować, że Pan Tomasz Witosławski który jest trenerem nowych zawodników z Zielonej Góry zachęca swoich podopiecznych do przyjazdu w każdą środę na wspólny trening  z uczniami szkoły w Świdnicy. Takie wspólne sparingi przyczyniają sie do podnoszenia poziomu sportowego, który w przyszłości przyniesie same korzyści. Wszyscy uczestnicy wspólnego turnieju szermierczego przygotowują  sie do nieoficjalnych Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych, które odbędą się w Knurowie.

Tomasz Cygański

Trening zawodników ze Świdnicy i Zielonej Góry.

20. maj, 2014

70-lecie Bitwy o Monte Cassino.

W dniach 15-18.05.2014r. drużyna Flesza Świdnica w składzie Dominika Pawłowska, Mateusz Chojnecki, Przemysław Witosławski oraz Tomasz Witosławski reprezentowała Polskę na międzynarodowym turnieju szpadowym we Włoszech. Zawody o nazwie PeaceFix zorganizowane zostały przy okazji obchodów 70- lecia Bitwy o Monte Cassino. Peace Fix jest ideą połączenia sportu z uczczeniem pamięci ofiar. Zmagania sportowe odbywały się w czterech konkurencjach: lekkoatletyce, jeździe konnej, piłce nożnej i szermierce. Brały w nich udział zarówno drużyny cywilne, jak i reprezentacje militarne wszystkich krajów walczących pod Monte Cassino w 1944 roku. Szermierka została rozegrana w formie drużynowego turnieju szpadowego. Po eliminacjach nasza drużyna dostała się do finału, gdzie musiała się zmierzyć z drużyną militarną Włoch. Po zaciętym pojedynku, zwyciężając 35-34  zajęła trzecie miejsce. Na wyróżnienie zasługuje postawa Dominiki Pawłowskiej, która była najmłodszą uczestniczką turnieju.