28. wrz, 2014

Obchody XX lecia naszego klubu.

W sobotę 27.09.2014 w hali sportowej Świdniczanka odbył sie jubileuszowy turniej szermierczy z okazji XX lecia istnienia Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica. W zawodach startowało 38 zawodniczek i zawodników trenujących w naszym stowarzyszeniu. Zmagania naszych podopiecznych miały charakter okolicznościowy. Reprezentanci  naszego klubu w ten sposób zaakcentowali okrągłą datę powstania szermierki na ziemi lubuskiej. W imieniu Wójta Gminy Świdnica uroczystość otwarcia dokonał sekretarz Pan Andrzej Brachmański. Podczas krótkiego wystąpienia Prezesa klubu Tomasza Cygańskiego, uhonorowano i wyróżniono najbardziej zasłużone osoby związane ze Świdnicką szermierką. Podziękowania za całokształt pracy na rzecz wspierania naszego klubu otrzymał Wójt Gminy Pan Adam Jaskulski, założyciel naszego klubu Pan Zbigniew Demianiuk, Dyrektor Zespołu Szkół im Jana Pawła II Pan Jerzy Piotrowski, wice Dyrektor szkoły Pani Liliana Reimann, Kierownik do Spraw Placówek Oświatowych Pan Krzysztof Stefański, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Tomasz Marczewski, trener Jarosław Czorniczek oraz Panowie Dariusz Chojnecki i Mirosław Długosz, długoletni współpracownicy naszego klubu.  Ponadto Pan Adam Jaskulski, Jerzy Piotrowski i Zbigniew Demianiuk decyzją zarządu zostali honorowymi członkami naszego stowarzyszenia. W imieniu zarządu i wszystkich sportowców serdecznie gratulujemy.

Jako Prezes klubu chciałbym bardzo podziękować wszystkim startującym w turnieju. W tym miejscu należą się  słowa uznania wszystkim rodzicom naszych podopiecznych. Gdyby nie Wasza determinacja i poświęcony czas nie mielibyśmy czym się chwalić. To dzięki wspólnej pracy, zarządu klubu, trenerów, władz gminy oraz rodziców możemy śmiało powiedzieć, że idziemy w dobrym kierunku rozwijając zainteresowania sportem wśród  naszej młodzieży.

W imieniu zarządu klubu

Tomasz Cygański

Turniej z okazji XX lecia istnienia SKS "FLESZ" Świdnica

Wspólne zdjęcie trenerów wraz ze swoimi podopiecznymi.

21. wrz, 2014

Weronika Marucha niepokonana.

W minioną sobotę odbył sie ogólnopolski turniej szermierczy pod nazwą "CONECO - CUP" który zgromadził na starcie 177 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Barw naszego klubu broniło 11 reprezentantów. Rewelacyjnie wystartowała Weronika Marucha, która nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom. W finale turnieju młodziczek pokonała zawodniczkę z Bytomia Julię Gwóźdż 12:5. W tej samej kategorii wiekowej nie zawiódł Jan Marczak. Uczeń Zespołu Szkół im Jana Pawla II wywalczył 3 pozycję. Janek uległ w walce o finał reprezentantowi Piasta Gliwice Ivo Chlebiejowi 4:1. W tej samej kategorii wiekowej Miłosz Cygański uplasował się na miejscu 19, a Sebastian Michalczyk na 36. W rywalizacji młodszych szermierzy bardzo dobrze spisali sie Arkadiusz Kozłowski i Grzegorz Szymański. Obaj zameldowali sie w finałowej ósemce, gdzie zajęli odpowiednio 6 i 7 miejsce. Kacper Tyrlik uplasował się na miejscu 23, Gustaw Feliński na 29, a Antoni Marczak zakończył zmagania na miejscu 38. W turnieju młodszych dziewcząt jedyna nasza zawodniczka Marta Michalczyk wywalczyła 14 pozycję w turnieju.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Zwyciężczyni turnieju w Częstochowie.

Weronika Marucha

8. wrz, 2014

Pierwszy Puchar Polski Juniorów Młodszych za nami.

W minioną niedzielę nasi reprezentanci brali udział w potężnych zawodach w kategorii juniora młodszego. Impreza odbyła sie we Wrocławiu w której startowało 250 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Naszych barw broniło 4 chłopców i 5 dziewcząt. Wszystkim reprezentantom naszego klubu  gratulujemy. Wynik są dostępne na stronie  http://www.fencing-oldboy.ehost.pl/