26. paź, 2014

Siedem medali w dwóch turniejach szpadowych.

Zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego "Flesz" Świdnica w minioną sobotę i niedzielę startowali w dwóch turniejach szpadowych na terenie Dolnego Śląska. We Wrocławiu  młodziczki i młodzicy w składzie Weronika Marucha, Klaudia Wilamowska, Dominika Pawłowska, Sebastian Michalczyk, Jan Marczak i Miłosz Cygański toczyli pojedynki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Bardzo dobrze spisała sie Dominika Pawłowska która wywalczyła 3 miejsce w konkurencji indywidualnej. Klaudia Wilamowska ukończyła zmagania na miejscu 6. Wśród chłopców 2 pozycję zajął Jan Marczak który uległ w finałowym pojedynku reprezentantowi gospodarzy Bartoszowi  Szurlejowi 7:4. Po zawodach indywidualnych rozegrane zostały mecze drużynowe. Bezkonkurencyjne okazały sie nasze zawodniczki w składzie Weronika Marucha, Dominika Pawłowska i Klaudia wilamowska, które w finale pokonały wysoko reprezentantki "Szpady Wrocław" 36:27.  W klasyfikacji chłopców nasz team w składzie Jan Marczak, Sebastian Michalczyk i Miłosz Cygański wywalczyli brązowy medal.

W niedzielę odbyły się zawody  o "Puchar Powiatu Lubińskiego" w których brało udział dziewięcioro naszych reprezentantów. W turnieju indywidualnym drugie  miejsce wywalczyła Amelia Gruczman, piąty był Beniamin Waśniewski,  6 miejsce wywalczył Hubert Smoliński a do finałowej ósemki zakwalifikował się jeszcze Wojciech Marczak plasując się na 7 pozycji.  W drugiej części zawodów wzorem z Wrocławia rozegrano turniej drużynowy. Po raz kolejny nasi reprezentanci zwyciężyli w mieszanym składzie: Amelia Gruczman, Hubert Smoliński i Beniamin Waśniewski pokonując w finale zespół z Lubina 36:27. W walce o trzecie miejsce spotkały sie dwa nasze zespoły. Krzysztof Wise, Wojciech Marczak i Julia Stasiukiewicz pokonali swoich kolegów klubowych Marcela Modelewskiego, Wojtka Kucharskiego i Błażeja Bednarskiego wynikiem  36:29.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy.

Brązowa drużyna Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików

Od lewej trener Jarosław Czorniczek, Milosz Cygański, Jan Marczak i Sebastian Michalczyk

Reprezentanci naszego klubu na zwodach w Lubinie.

Od lewej: Marcel Modelewski, Amelia Gruczman, Krzysztof Wise, Wojciech Marczak, Hubert Smoliński, Julia Stasiukiewicz, Błażej Bednarski, Beniamin Waśniewski, Wojciech Kucharski

19. paź, 2014

Zawody w Szczecinie i Gliwicach.

W miniony  weekend nasi zawodnicy startowali w dwóch turniejach ogólnopolskich. Młodziczki i młodzicy w Gliwicach w drugim Pucharze Polski Juniorów Młodszych, a dzieci i zuchy w Szczecinie w Pucharze "Gryfka". W tym pierwszym bardzo dobrze spisał sie Jan Marczak który jako jeden z najmłodszych stawił czoła starszym od siebie o trzy lata przeciwnikom. Janek w stawce 116 zawodników uplasował się na miejscu 14. W tym samym turnieju równie dobrze zaprezentowały się Dominika Pawłowska i Klaudia Wilamowska. Dziewczyny uplasowały sie odpowiednio na miejscach 14 i 22.

W Szczecinie odbył sie po raz  siódmy turniej szermierczy pod nazwą "Puchar Gryfka". W tej imprezie w kategorii młodziczek zwyciężyła Weronika Marucha. W kategorii dzieci drugie miejsce zajęła Marta Michalczyk. W kategorii zuchów zwyciężyła Amelia Gruczman, Zuzanna Gembara uplasowała sie na miejscu 3, a Julia Stasiukiewicz zakończyła turniej na miejscu 6.

W turnieju  chłopców 3 miejsce zajął Arkadiusz Kozłowski, Antoni Marczak uplasował się na miejscu 6, Gustaw Feliński na miejscu 9, a najmłodszy zawodnik Wojciech Marczak wywalczył  7 miejsce.

Puchar "GRYFKA"

Od lewej: Zuza Gembara, Weronika Marucha, Marta Michalczyk, Julia Stasiukiewicz, Amelia Gruczman