29. mar, 2015

Marta Michalczyk trzecia w Skawinie.

Zawodniczka Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica Marta Michalczyk kolejny raz staje na podium zawodów szermierczych. W pierwszej edycji Pucharu Żubra wywalczyła trzecia lokatę w kategorii dzieci. W kategorii młodziczek ósmą lokatę wywalczyła Dominika Pawłowska. Impreza odbyła się 29.03.2015 w miejscowości Skawina (województwo małopolskie).

Gratulujemy

21. mar, 2015

Kategoria dzieci.

Gustaw Feliński, Marta Michalczyk, Antoni Marczak

Hubert Gil trzeci na Challange Wratislavia.

Jak co roku we Wrocławiu odbył się największy w Europie międzynarodowy turniej szermierczy pod nazwą Callange Wratislavia. W konkurencji szpadzistek i szpadzistów na starcie stanęło 837 zawodniczek i zawodników z 31 państw świata. Rewelacyjnie spisała się grupa młodych zawodników „Flesz” Świdnica w kategorii dzieci. Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy po raz kolejny udowodnili, że przynależą do czołówki kraju. Hubert Gil  wywalczył trzecie miejsce w kategorii dzieci. Jako jedyny zawodnik z Polski awansował do półfinału turnieju. Zwyciężył reprezentant Rumuni Florin Mirica. Hubert  kolejny raz stanął na podium bardzo prestiżowego turnieju szermierczego. W tej samej kategorii wiekowej Marta Michalczyk uplasowała się na bardzo wysokim 6 miejscu. Marta w walce o wejście do ścisłej czwórki turnieju uległa późniejszej triumfatorce zawodów Alicji Klasik z Rybnika. Równie dobrze zaprezentowali się Gustaw Feliński zajmując 11 miejsce i Antoni Marczak kończąc zmagania na miejscu 37. Podopieczni trenera Tomasz Cygańskiego  uczęszczają razem do jednej klasy i na co dzień  trenują w Świdnicy. W kategorii młodziczek dobrze zaprezentowała się Weronika Marucha która w stawce 152 zawodniczek zajęła 28 pozycję w zawodach.