XXIII GALA SZERMIERCZA - pamięci Janka Mieszkiełło 2021

W dniu 10.04.2021 w hali sportowej GOSIR w Świdnicy odbył się ogólnopolski turniej szermierczy XXIII Gala Szermiercza – pamięci Janka Mieszkiełło. W zawodach wystartowało blisko 80 zawodniczek i zawodników z 6 klubów kraju. Bardzo dobrze spisali się nasi reprezentanci zajmując wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Nikola Niesyn zwyciężyła w kategorii młodziczek, Karolina Nieczkowska wywalczyła 3 pozycję. Wśród chłopców Szymon Kozak i Bartosz Kuźnik razem uplasowali się na 3 miejscach.

W kategorii dzieci 5 miejsce wywalczyła Aleksandra Hołobotowska, Kacper Mielczarek uplasował się na miejscu 8. Najmłodsza kategoria wiekowa jaka startowała w Świdnickim turnieju była zuchów i skrzatów. Hania Babińska i Helena Bednarska zajęły 3 miejsce. Wśród chłopców zwyciężył Wiktor Pałasik, miejsce drugie zajął Grzegorz Warecki na  trzeciej pozycji uplasował się Mieszko Awramik.

Dzięki dotacji z gminy Świdnica  nasz turniej obfitował w wiele nagród oraz pamiątkowych pucharów.

Wesołych Świąt życzy zarząd klubu !!!!

Karolina Nieczkowska na trzecim miejscu w Skawinie. Fair Play Aleksandry Hołobotowskiej.

W minioną sobotę podkrakowska Skawina gościła młodych szermierczy na I Pucharze Żubra. Zawodniczki i zawodnicy  „Flesz” Świdnica po raz kolejny pokazali się z jak najlepszej strony.

Czworo naszych zawodników zakwalifikowało się do finału turnieju, a kolejnych ośmiu przegrało bezpośredni pojedynek o finał. Najwyżej uplasowała się w kategorii młodziczek, Karolina Nieczkowska zajmując trzecie miejsce . Tuż za nią zameldowała się Nikola Niesyn zajmując 5 lokatę.

Pozostałe zawodniczki uplasowały się odpowiednio na miejscach:

16- Amelia Moszonka

18- Hania Malicka

24- Martyna Nowak

Wśród młodzików najwyżej sklasyfikowany został Bartosz Kuźnik zajmując 6 miejsce. W finale znalazł się również Mikael Surma, który zakończył zmagania szermiercze na miejscu 8.

Poniżej miejsca naszych podopiecznych:

11- Jan Skrzypczyński

13- Antoni Bednarski

14- Szymon Kozak

20- Adam Warecki

Wśród Dzieci najlepiej powalczyła Aleksandra Holobotowska zajmując 13 lokatę. Zuzanna Mikoda zakończyła turniej na miejscu 16.Wśród chłopców 10 miejsce zajął Krystian Mikoda, a na miejscu 14  uplasował się Kacper Mielczarek.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje jednak Aleksandra Hołobotowska, która po zakończonych walkach grupowych zgłosiła sędziemu o błędnie wpisanym wyniku związanym z jej zwycięstwem. Po weryfikacji przyznano wygraną przeciwniczce Oli. Cała komisja techniczna była pod ogromnym wrażeniem zachowania naszej reprezentantki. Nasz podopieczna wykazała się zasadą Fair Play -  BRAWO OLA!!!

Wszystkim startującym gratulujemy osiągniętych wyników.

XXIII GALA SZERMIERCZA

W dniach 10-11.04.2021 odbędą się dwie imprezy szermiercze na terenie naszej gminy. Pierwsza to XXIII GALA SZERMIERCZA – pamięci Janka Mieszkiełło, która jest organizowana od 23 lat. Jest to największa impreza szermiercza w naszym województwie.  Drugi turniej szermierczy który planowany jest w tym samym czasie, to ogólnopolskie zawody szermiercze weteranów. Obie imprezy zostaną przeprowadzone w hali sportowej GOSIR w Świdnicy.

Zapraszamy

Komunikat Gala 2021

Bartosz Kuźnik zwycięża w turnieju szermierczym Muszkieter Trophy w Gliwicach. Karolina Nieczkowska na wysokim 3 miejscu.

W miniony weekend w Gliwicach odbył się co rozczyny ogólnopolski turniej szermierczy w kategoriach zuchy, dzieci ,młodzik oraz juniora młodszego.  W obowiązującym reżimie sanitarnym w ciągu dwóch dni wystartowało 434 zawodniczek i zawodników z 20 klubów.  Rewelacyjnie spisał się Bartosz Kuźnik który w kategorii młodzików zwyciężył w gronie 78 zawodników oraz Karolina Nieczkowska zajmując w tej samej kategorii wiekowej wysokie 3 miejsce. Dobry start odnotowała również Amelia Moszonka , która zakończyła zmagania szermiercze na 7 pozycji. W kategorii dzieci Krystian Mikoda również zameldował się w ścisły finale plasując się na 6 miejscu. Należy dodać, że część zawodniczek i zawodników startowała pierwszy raz w tak mocno obsadzonym turnieju w kraju. Poniżej zamieszczamy wyniki wszystkich naszych zawodniczek i zawodników:

I Puchar Polski Oldboy w Lesznie

W miniony weekend w Lesznie odbył się pierwszy Puchar Polski w szermierce w kategorii oldboy. W imprezie wystartowało blisko 50 zawodniczek i zawodników w 4 grupach wiekowych. W zawodach wystartowała pięcioosobowa reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica . Po dwóch grupach eliminacyjnych, gdzie walki odbywały się niezależnie od wieku uczestników zawodów nasi zawodnicy byli wysoko rozstawieni do walk pucharowych w swoich kategoriach wiekowych. Ostatecznie w kategorii („0”30 + ) zwyciężył Mateusz Chojnecki , miejsce drugie zajął Tomasz Witosławski , a na trzeciej pozycji uplasował się Adam Mordel. W kategorii („ 1” 40 +) brązowy medal wywalczył Tomasz Cygański. W tym samym przedziale wiekowy na pozycji 13 uplasowała się Tomasz Nieczkowski. Mirosław Węcławski z powodu leczenia kontuzji nie wystartował w zawodach szykując się do drugiego Pucharu Polski, który planowany jest w Warszawie.

Gratulacje

Plan treningowy po feriach 2021

Na wczorajszym zarządzie klubu sztab szkoleniowy podjął decyzje o rozdzieleniu treningów na duże i mini szpady. Dotyczy to treningów w Drzonkowie w poniedziałki i środy od 18.30 do 20:45. Na tych zajęciach mogą przejeżdżać tylko zawodniczki i zawodnicy trenujący na duże szpady ( od roczników 2009 i starsi). Młodsze zawodniczki i zawodnicy od roczników 2010 i młodsi maja treningi głównie w Świdnicy.

Poniżej podaję aktualny plan dla grupy starszej ( duże - szpady)

Poniedziałek 18.30-20:45 Drzonków

Wtorek – 17.00- 19.00 Świdnica

Środa 18.30 -20.45 Drzonków

Czwartek – 17.00-19.00 Świdnica

Piątek 16.00 – 17.00 pływanie Drzonków

Sobota – turnieje szermiercze w Drzonkowie ( informacje wcześniej na grupie od której godziny )

Poniżej podaję aktualny plan dla grupy młodszej ( mini -  szpady)

Poniedziałek 14.30 – 16.30 Świdnica

Środa 14.30 – 16.30  Świdnica

Tomasz Cygański

II Puchar Polski Juniorów Młodszych 2021

W miniony weekend Gliwice ponownie gościły najlepszych szpadzistów w II Pucharze Polski juniorów młodszych. W sobotę rywalizowali chłopcy. Z pięciu naszych reprezentantów najlepiej zaprezentował się Błażej Bednarski, który zajął ostatecznie 27 miejsce. Kolejne miejsca naszych zawodników: 46- Michał Klimek-Żołnowski ,53-Kuba Haładuda, 69- Igor Grzelak, 72- Bartek Kuźnik. W niedzielę do rywalizacji przystąpiły dziewczęta . Trzy nasze zawodniczki w komplecie przebrnęły eliminacje awansując do fazy pucharowej. Tu najlepiej powalczyła Nikola Niesyn zajmując 32 lokatę, 54 była Hania Kacała, a 56 Karolina Nieczkowska. Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w kolejnych zawodach.