MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szpadzie.. Pierwszego dnia rozdano medale w rywalizacji indywidualnej. Tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła kadetka Gloria Klughardt (UKS MDK Olimp Lubin), która w ostatnim pojedynku zawodów pokonała Barbarę Brych (AZS AWF Kraków) 15:9. Na podium rywalizacji pań stanęły jeszcze Dominika Pawłowska (AZS AWF Warszawa) i Karolina Staszulonek (Piast Gliwice). Złoty medal wśród szpadzistów trafił do Jana Sochy (PKSzerm Warszawa). Finałowym rywalem zwycięzcy był Kamil Kasperczak (SKS Flesz Świdnica) a brązowe medale zdobyli Tomasz Kałuziński (UKS MDK Olimp Lubin) oraz Piotr Urban (MKS Gryf Mielec). Nasze reprezentantki i reprezentanci dzielnie walczyli w turnieju indywidualnym. Weronika Marucha zajęła 15 pozycję, Zosia Parysek uplasowała się na miejscu 29, Apolonia Lenckosz na 61, Katarzyna Ligęza na 79, a Agnieszka Wysokińska zakończyła zmagania na miejscu 80. Wśród chłopców Sebastian Michalczyk zajął miejsce 48, Wojciech Marczak 52, Arkadiusz Kozłowski 68, Filip Olejnik 89.

W drugim dniu nasze dziewczyny w składzie Weronika Marucha, Zofia Parysek, Apolonia Lenckosz i Katarzyna Ligęza wywalczyły 8 miejsce w turnieju drużynowym. Zespół męski w składzie Wojciech Marczak, Sebastian Michalczyk i Arkadiusz Kozłowski uplasował się na 11 miejscu.

Wszystkim gratulujemy.

Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku rzyczy zarząd Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica

Turniej w Warszawie i Gliwicach

W minioną sobotę i niedzielę odbył się dwa turnieje szermiercze z udziałem zawodniczek i zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. W Warszawie II Puchar Polski seniorów, w Gliwicach „Szpada z Gwiazdką”. Wszystkie wyniki dostępne są na stronie Polskiego Związku Szermierczego.

Warszawa: https://kghmtour.pl/event/ii-puchar-polski-seniorow-w-szpadzie-kobiet-i-mezczyzn-warszawa-30-11-01-12-2019/

Gliwice: http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3454/#top_static_site

Międzynarodowy turniej szpadowy w Radlinie

W miniony weekend odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz III Memoriał Bolesława Miki. W zawodach brała udział spora grupa zawodniczek i zawodników ze Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica.  W gronie 323 szpadzistek i szpadzistów  najwyżej sklasyfikowanymi naszymi reprezentantami byli Adam Warecki i Błażej Bednarski, którzy zakończyli turniej na miejscach siódmych w kategoriach dzieci i młodzik. Poniżej miejsca naszych podopiecznych którzy brali udział w zawodach:

Dziewczęta:

22- Karolina Nieczkowska

26 – Amelia Moszonka

29 – Hania Kacała

40 – Martyna Nowak

46 – Nikola Niesyn

61 – Kornelia Pałasik

76 – Weronika Staszak

Chłopcy:

14 – Igor Grzelak

32 – Grzegorz Warecki

37 – Bartosz Kuźnik

41 – Szymon Kozak

46 – Oliwer Witczak

50 – Mikael Surma

54 – Hubert Jaskulski

Wszytkim gratulujemy udziału w zawodach.  

Puchar Ziem Północnych – Szczecin / Puchar Europy – Klagenfurt

Jakub Haładuda drugi w Szczecinie.

W Szczecinie odbył się międzynarodowy turniej szermierczy „Puchar Ziem Północnych” Jak co roku w zawodach brała udział duża grupa zawodniczek i zawodników ze Szkolnego Klubu Szermierczego ‘FLESZ” Świdnica. W kategorii juniorów młodszych drugie miejsce wywalczył Jakub Haładuda. Nikola Niesyn zajęła wysokie 6 miejsce. W najmłodszej kategorii wiekowej Adam Warecki uplasował się na miejscu 11. Poniżej link do wszystkich wyników zawodów w których startowali nasi podopieczni:

http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3425/#top_static_site

Puchar Europy – Klagenfurt

W Austriackiej miejscowość Klagenfurt odbył się Puchar Europy kadetów w szpadzie. W gronie 214 zawodników Wojciech Marczak uplasował się na miejscu 98, a Arkadiusz Kozłowski na 181. Poniżej link do wyników zawodów.

http://www.pzszerm.pl/turnieje/zawody/3428/#top_static_site

Wszystkim uczestniczko i uczestnikom zawodów gratulujemy.

Puchar Polski w Gliwicach

KGHM TOUR

II Puchar Polski juniorów młodszych (szpada kobiet i mężczyzn)

GLIWICE 2019

W minionym weekend zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica  brali udział w II Pucharze Polski juniorów młodszych w szpadzie kobiet i mężczyzn. Impreza odbyła się Gliwicach w której wystartowało 214 zawodniczek i zawodników z kraju. Najwyżej sklasyfikowanym  naszym reprezentantem był Wojciech Marczak, który uplasował się na 14 miejscu. Wojtek zdobył kolejne punkty w rankingu do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Poniżej miejsca  naszych zawodniczek i zawodników:

Dziewczęta

35 m- Marta Michalczyk

42 m – Aleksandra Krynicka

44 m – Karolina Nieczkowska

52 m – Nikola Niesny

80 m – Martyna Mękalska

96 m – Martyna Nowak

Chłopcy

37 m – Arkadiusz Kozłowski

60 m – Hubert Samborski

76 m – Michał Żołnowski- Klimek

71 m – Jakub Gajewski

Turnieje w Wadowicach i Szczecinie

Adam Warecki na trzecim miejscu w Wadowicach !

Nasza reprezentacja jak co roku uczestniczyła w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Wadowicach. Bardzo dobrze zaprezentował się nasz reprezentant Adam Warecki. W kategorii 2008-2009 zajął wysokie 3 miejsce. Nasze szpadzistki i szpadziści walczyli w wielu kategoriach wiekowych. Poniżej przedstawiamy wyniki:

Chłopcy:

rocznik 2004-05

10 m  - Wojtek Marczak,

24 m - Gajewski Jakub ,

25 m - Haładuda Jakub,

rocznik 2006-2007

8 m - Grzelak Igor,

11 m - Bednarski Błażej,

23 m - Kuźnik Bartosz,

25 m - Klimek Michał,

27 m - Dzieciątkowski Oskar,

35 m - Surma Mikael

Dziewczęta:

12 m  - Krynicka Aleksandra

15 m – Niesyn Nikola

16 m – Kacała Hania

26 m – Pałasik Kornelia

28 m – Nieczkowska Karolina

35 m – Nowak Martyna

40 m – Moszonka Amelia

 

PUCHAR POLSKI W SENIORÓW SZCZECINIE

Po pierwszych Pucharach Polski juniorów i juniorów młodszych w sobotę wystartował cykl KGHM Tour w kategorii seniora. W Szczecinie odbył się turniej szpadowy kobiet i mężczyzn. Wśród naszych pań najwyżej została sklasyfikowana Zofia Parysek, która zajęła 23 pozycję. Weronika Marucha zakończyła zmagania na miejscu 34. W turnieju mężczyzn Sebastian Michalczyk zajął 52 miejsce, Arkadiusz Kozłowski 75 i Hubert Samborski 86.

PP U20 - Oborniki Śląskie

W miniony weekend w Obornikach Śląskich odbył się pierwszy  Puchar  Polski szpadzistek i szpadzistów U20. Na otwarcie sezonu startowego bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszego klubu. W  stawce 200 zawodniczek i zawodników Weronika Marucha zajęła 8 miejsce, a Kamil Kasperczak 7. W turnieju dziewcząt 32 miejsce zajęła Zofia Parysek, 44 Apolonia Lenckosz, a   Agnieszka Wysokińska zakończyła zmagania na miejscu 67. W zawodach chłopców 28 pozycję wywalczył Wojciech Marczak, 46 Sebastian Michalczyk oraz Arkadiusz Kozłowski, który zakończył zawody na miejscu 75.

IV Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w szpadzie.

W dniu dzisiejszym w hali sportowej GOSIR w Świdnicy odbyły się IV Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w szpadzie. Na starcie stanęła rekordowa ilość zawodniczek i zawodników, bo aż 78 osób z trzech klubów naszego regionu: SP 11 (GTS Zielona Góra), ZKS Drzonków oraz Flesz Świdnica. Rywalizacja sportowa odbyła się we wszystkich kategoriach, która trwała do późnych godzin wieczornych. Gratulujemy wyników naszym podopiecznym, rodzicom za wytrwałość i wspieranie swoich pociech ( szczególnie tych najmłodszych) oraz szkoleniowcom za przygotowanie swoich zawodniczek i zawodników do imprezy. Przed mami starty w różnych imprezach krajowych, do których szykujemy się z pełną mocą.

KMICIC- CUP 2019

Szpadzistki i szpadziści w kategoriach dzieci i młodzików rywalizowali w Częstochowie w ramach turnieju Kmicic Cup. W starszej kategorii po zwycięstwo sięgnęli Aleksandra Szymańska (Budowlani Toruń) i Szymon Wodniak (SKS-Grass Hopper Kalwaria) natomiast najlepsi wśród dzieci okazali się Maja Szymańska (Budowlani Toruń) i Piotr Włodarczyk (SKS-Grass Hopper Kalwaria). Dobrze zaprezentowali się dwaj nasi reprezentanci. W kategorii dzieci chłopców wysokie miejsce zajął Adam Warecki, który wywalczył 9 pozycję. W kategorii młodzików na 10 m uplasował się Błażej Bednarski.

Poniżej link do wyników całych zawodów.

 

https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/52A502813D494B3E89F9F5CE5ABDB102#today

Arkadiusz Kozłowski na 5 miejscu w Obornikach Śląskich

Po wakacyjnej przerwie na turniejowe plansze wrócili juniorzy młodsi. Cykl zawodów KGHM Tour dla szpadzistek i szpadzistów rozpoczął się Obornikach Śląskich.

Bardzo dobrze zaprezentował się Arkadiusz Kozłowski który wywalczy 5 miejsce. Tym samym zdobył pierwsze punkty w klasyfikacji do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Poniżej miejsca naszych pozostałych reprezentantek i reprezentantów Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica:

44 - Krynicka Aleksandra

60 - Nieczkowska karbolina

89 - Pałasik Kornelia

102 - Nowak Martyna

108 - Niesyn Nikola

23 – Marczak Wojciech

68 – Grzelak Igor

69- Haładuda Jakub

80 - KLIMEK-ŻOŁNOWSKI Michał

98 – Gajewski Jakub