Puchar Polski w Gliwicach

KGHM TOUR

II Puchar Polski juniorów młodszych (szpada kobiet i mężczyzn)

GLIWICE 2019

W minionym weekend zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica  brali udział w II Pucharze Polski juniorów młodszych w szpadzie kobiet i mężczyzn. Impreza odbyła się Gliwicach w której wystartowało 214 zawodniczek i zawodników z kraju. Najwyżej sklasyfikowanym  naszym reprezentantem był Wojciech Marczak, który uplasował się na 14 miejscu. Wojtek zdobył kolejne punkty w rankingu do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Poniżej miejsca  naszych zawodniczek i zawodników:

Dziewczęta

35 m- Marta Michalczyk

42 m – Aleksandra Krynicka

44 m – Karolina Nieczkowska

52 m – Nikola Niesny

80 m – Martyna Mękalska

96 m – Martyna Nowak

Chłopcy

37 m – Arkadiusz Kozłowski

60 m – Hubert Samborski

76 m – Michał Żołnowski- Klimek

71 m – Jakub Gajewski

Turnieje w Wadowicach i Szczecinie

Adam Warecki na trzecim miejscu w Wadowicach !

Nasza reprezentacja jak co roku uczestniczyła w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Wadowicach. Bardzo dobrze zaprezentował się nasz reprezentant Adam Warecki. W kategorii 2008-2009 zajął wysokie 3 miejsce. Nasze szpadzistki i szpadziści walczyli w wielu kategoriach wiekowych. Poniżej przedstawiamy wyniki:

Chłopcy:

rocznik 2004-05

10 m  - Wojtek Marczak,

24 m - Gajewski Jakub ,

25 m - Haładuda Jakub,

rocznik 2006-2007

8 m - Grzelak Igor,

11 m - Bednarski Błażej,

23 m - Kuźnik Bartosz,

25 m - Klimek Michał,

27 m - Dzieciątkowski Oskar,

35 m - Surma Mikael

Dziewczęta:

12 m  - Krynicka Aleksandra

15 m – Niesyn Nikola

16 m – Kacała Hania

26 m – Pałasik Kornelia

28 m – Nieczkowska Karolina

35 m – Nowak Martyna

40 m – Moszonka Amelia

 

PUCHAR POLSKI W SENIORÓW SZCZECINIE

Po pierwszych Pucharach Polski juniorów i juniorów młodszych w sobotę wystartował cykl KGHM Tour w kategorii seniora. W Szczecinie odbył się turniej szpadowy kobiet i mężczyzn. Wśród naszych pań najwyżej została sklasyfikowana Zofia Parysek, która zajęła 23 pozycję. Weronika Marucha zakończyła zmagania na miejscu 34. W turnieju mężczyzn Sebastian Michalczyk zajął 52 miejsce, Arkadiusz Kozłowski 75 i Hubert Samborski 86.

PP U20 - Oborniki Śląskie

W miniony weekend w Obornikach Śląskich odbył się pierwszy  Puchar  Polski szpadzistek i szpadzistów U20. Na otwarcie sezonu startowego bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszego klubu. W  stawce 200 zawodniczek i zawodników Weronika Marucha zajęła 8 miejsce, a Kamil Kasperczak 7. W turnieju dziewcząt 32 miejsce zajęła Zofia Parysek, 44 Apolonia Lenckosz, a   Agnieszka Wysokińska zakończyła zmagania na miejscu 67. W zawodach chłopców 28 pozycję wywalczył Wojciech Marczak, 46 Sebastian Michalczyk oraz Arkadiusz Kozłowski, który zakończył zawody na miejscu 75.

IV Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w szpadzie.

W dniu dzisiejszym w hali sportowej GOSIR w Świdnicy odbyły się IV Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w szpadzie. Na starcie stanęła rekordowa ilość zawodniczek i zawodników, bo aż 78 osób z trzech klubów naszego regionu: SP 11 (GTS Zielona Góra), ZKS Drzonków oraz Flesz Świdnica. Rywalizacja sportowa odbyła się we wszystkich kategoriach, która trwała do późnych godzin wieczornych. Gratulujemy wyników naszym podopiecznym, rodzicom za wytrwałość i wspieranie swoich pociech ( szczególnie tych najmłodszych) oraz szkoleniowcom za przygotowanie swoich zawodniczek i zawodników do imprezy. Przed mami starty w różnych imprezach krajowych, do których szykujemy się z pełną mocą.

KMICIC- CUP 2019

Szpadzistki i szpadziści w kategoriach dzieci i młodzików rywalizowali w Częstochowie w ramach turnieju Kmicic Cup. W starszej kategorii po zwycięstwo sięgnęli Aleksandra Szymańska (Budowlani Toruń) i Szymon Wodniak (SKS-Grass Hopper Kalwaria) natomiast najlepsi wśród dzieci okazali się Maja Szymańska (Budowlani Toruń) i Piotr Włodarczyk (SKS-Grass Hopper Kalwaria). Dobrze zaprezentowali się dwaj nasi reprezentanci. W kategorii dzieci chłopców wysokie miejsce zajął Adam Warecki, który wywalczył 9 pozycję. W kategorii młodzików na 10 m uplasował się Błażej Bednarski.

Poniżej link do wyników całych zawodów.

 

https://www.fencingtimelive.com/tournaments/eventSchedule/52A502813D494B3E89F9F5CE5ABDB102#today

Arkadiusz Kozłowski na 5 miejscu w Obornikach Śląskich

Po wakacyjnej przerwie na turniejowe plansze wrócili juniorzy młodsi. Cykl zawodów KGHM Tour dla szpadzistek i szpadzistów rozpoczął się Obornikach Śląskich.

Bardzo dobrze zaprezentował się Arkadiusz Kozłowski który wywalczy 5 miejsce. Tym samym zdobył pierwsze punkty w klasyfikacji do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Poniżej miejsca naszych pozostałych reprezentantek i reprezentantów Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica:

44 - Krynicka Aleksandra

60 - Nieczkowska karbolina

89 - Pałasik Kornelia

102 - Nowak Martyna

108 - Niesyn Nikola

23 – Marczak Wojciech

68 – Grzelak Igor

69- Haładuda Jakub

80 - KLIMEK-ŻOŁNOWSKI Michał

98 – Gajewski Jakub