Turniej w Warszawie i Gliwicach

W minioną sobotę i niedzielę odbył się dwa turnieje szermiercze z udziałem zawodniczek i zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. W Warszawie II Puchar Polski seniorów, w Gliwicach „Szpada z Gwiazdką”. Wszystkie wyniki dostępne są na stronie Polskiego Związku Szermierczego.

Międzynarodowy turniej szpadowy w Radlinie

W miniony weekend odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz III Memoriał Bolesława Miki. W zawodach brała udział spora grupa zawodniczek i zawodników ze Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica.  W gronie 323 szpadzistek i szpadzistów  najwyżej sklasyfikowanymi naszymi reprezentantami byli Adam Warecki i Błażej Bednarski, którzy zakończyli turniej na miejscach siódmych w kategoriach dzieci i młodzik. Poniżej miejsca naszych podopiecznych którzy brali udział w zawodach:

54 – Hubert Jaskulski

Wszytkim gratulujemy udziału w zawodach.

Puchar Ziem Północnych – Szczecin / Puchar Europy – Klagenfurt

Jakub Haładuda drugi w Szczecinie.

W Szczecinie odbył się międzynarodowy turniej szermierczy „Puchar Ziem Północnych” Jak co roku w zawodach brała udział duża grupa zawodniczek i zawodników ze Szkolnego Klubu Szermierczego ‘FLESZ” Świdnica. W kategorii juniorów młodszych drugie miejsce wywalczył Jakub Haładuda. Nikola Niesyn zajęła wysokie 6 miejsce. W najmłodszej kategorii wiekowej Adam Warecki uplasował się na miejscu 11. Poniżej link do wszystkich wyników zawodów w których startowali nasi podopieczni:

Puchar Europy – Klagenfurt

W Austriackiej miejscowość Klagenfurt odbył się Puchar Europy kadetów w szpadzie. W gronie 214 zawodników Wojciech Marczak uplasował się na miejscu 98, a Arkadiusz Kozłowski na 181. Poniżej link do wyników zawodów.

Wszystkim uczestniczko i uczestnikom zawodów gratulujemy.

Puchar Polski w Gliwicach

KGHM TOUR

II Puchar Polski juniorów młodszych (szpada kobiet i mężczyzn)

GLIWICE 2019

W minionym weekend zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica  brali udział w II Pucharze Polski juniorów młodszych w szpadzie kobiet i mężczyzn. Impreza odbyła się Gliwicach w której wystartowało 214 zawodniczek i zawodników z kraju. Najwyżej sklasyfikowanym  naszym reprezentantem był Wojciech Marczak, który uplasował się na 14 miejscu. Wojtek zdobył kolejne punkty w rankingu do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Poniżej miejsca  naszych zawodniczek i zawodników:

Turnieje w Wadowicach i Szczecinie

Adam Warecki na trzecim miejscu w Wadowicach !

Nasza reprezentacja jak co roku uczestniczyła w ogólnopolskich zawodach szermierczych w Wadowicach. Bardzo dobrze zaprezentował się nasz reprezentant Adam Warecki. W kategorii 2008-2009 zajął wysokie 3 miejsce. Nasze szpadzistki i szpadziści walczyli w wielu kategoriach wiekowych. Poniżej przedstawiamy wyniki:

PUCHAR POLSKI W SENIORÓW SZCZECINIE

Po pierwszych Pucharach Polski juniorów i juniorów młodszych w sobotę wystartował cykl KGHM Tour w kategorii seniora. W Szczecinie odbył się turniej szpadowy kobiet i mężczyzn. Wśród naszych pań najwyżej została sklasyfikowana Zofia Parysek, która zajęła 23 pozycję. Weronika Marucha zakończyła zmagania na miejscu 34. W turnieju mężczyzn Sebastian Michalczyk zajął 52 miejsce, Arkadiusz Kozłowski 75 i Hubert Samborski 86.

PP U20 - Oborniki Śląskie

W miniony weekend w Obornikach Śląskich odbył się pierwszy  Puchar  Polski szpadzistek i szpadzistów U20. Na otwarcie sezonu startowego bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszego klubu. W  stawce 200 zawodniczek i zawodników Weronika Marucha zajęła 8 miejsce, a Kamil Kasperczak 7. W turnieju dziewcząt 32 miejsce zajęła Zofia Parysek, 44 Apolonia Lenckosz, a   Agnieszka Wysokińska zakończyła zmagania na miejscu 67. W zawodach chłopców 28 pozycję wywalczył Wojciech Marczak, 46 Sebastian Michalczyk oraz Arkadiusz Kozłowski, który zakończył zawody na miejscu 75.

IV Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w szpadzie.

W dniu dzisiejszym w hali sportowej GOSIR w Świdnicy odbyły się IV Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w szpadzie. Na starcie stanęła rekordowa ilość zawodniczek i zawodników, bo aż 78 osób z trzech klubów naszego regionu: SP 11 (GTS Zielona Góra), ZKS Drzonków oraz Flesz Świdnica. Rywalizacja sportowa odbyła się we wszystkich kategoriach, która trwała do późnych godzin wieczornych. Gratulujemy wyników naszym podopiecznym, rodzicom za wytrwałość i wspieranie swoich pociech ( szczególnie tych najmłodszych) oraz szkoleniowcom za przygotowanie swoich zawodniczek i zawodników do imprezy. Przed mami starty w różnych imprezach krajowych, do których szykujemy się z pełną mocą.

KMICIC- CUP 2019

Szpadzistki i szpadziści w kategoriach dzieci i młodzików rywalizowali w Częstochowie w ramach turnieju Kmicic Cup. W starszej kategorii po zwycięstwo sięgnęli Aleksandra Szymańska (Budowlani Toruń) i Szymon Wodniak (SKS-Grass Hopper Kalwaria) natomiast najlepsi wśród dzieci okazali się Maja Szymańska (Budowlani Toruń) i Piotr Włodarczyk (SKS-Grass Hopper Kalwaria). Dobrze zaprezentowali się dwaj nasi reprezentanci. W kategorii dzieci chłopców wysokie miejsce zajął Adam Warecki, który wywalczył 9 pozycję. W kategorii młodzików na 10 m uplasował się Błażej Bednarski.

Poniżej link do wyników całych zawodów.

Arkadiusz Kozłowski na 5 miejscu w Obornikach Śląskich

Po wakacyjnej przerwie na turniejowe plansze wrócili juniorzy młodsi. Cykl zawodów KGHM Tour dla szpadzistek i szpadzistów rozpoczął się Obornikach Śląskich.

Bardzo dobrze zaprezentował się Arkadiusz Kozłowski który wywalczy 5 miejsce. Tym samym zdobył pierwsze punkty w klasyfikacji do przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Poniżej miejsca naszych pozostałych reprezentantek i reprezentantów Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica: