Puchar Europy w Krakowie

Czworo naszych reprezentantek i reprezentantów wystartowało w Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Krakowie. Marta Michalczyk, Apolonia Lenckosz, Wojciech Marczak i Arkadiusz Kozłowski zajęli odległe miejsca w silnie obsadzonych międzynawowych zawodach. Start był dla nich z pewnością nowym doświadczeniem, które w przyszłość zaprocentuje w kolejnych imprezach szermierczych.

„Flesz” Świdnica wyróżniony przez wójta gminy Pana Krzysztofa Stefańskiego

W dniu dzisiejszym na zaproszenie wójta gminy Świdnica Pana Krzysztofa Stefańskiego nasze medalistki Mistrzostw Polski Juniorek uczestniczyły w uroczystym wręczeniu nagród oraz listów gratulacyjnych - Jesteście wizytówką tej gminy – mówił wójt – Jesteście jednymi z najlepszych zawodniczek w Polsce, niech wasze sportowe kariery się rozwijają, a ja zawsze wspierałem i będę Was wpierał.

Nasze reprezentantki Dominika Pawłowska, Weronika Marucha, Zofia Parysek, Marta Michalczyk otrzymały pisemne gratulacje oraz torby sportowe w prezencie, drobne upominki otrzymali również prezes i trenerzy.

W imieniu całego zarządu klubu gratulujemy naszym zawodniczkom , życząc dalszych sukcesów w karierze sportowej.

Zgrupowanie szermiercze - Przesieka 2019

W drugiej połowie ferii zimowych Szkolny Klub Szermierczy „FLESZ” Świdnica zorganizował zgrupowanie szermiercze w Przesiece dla najmłodszych adeptów naszego stowarzyszenia. Zawodniczki i zawodnicy naszego klubu brali udział w treningach szermierki, uczyli się jeździć na nartach, pływali, strzelali z pistoletów laserowych oraz poznawali tajniki tańca towarzyskiego. Nad całością czuwała trzy osobowa kadra wychowawcza – Pani Laura Kostrzewa, Pani Ewelina Janecka oraz trener Tomasz Cygański. Dzięki pomocy finansowej z urzędu gminy Świdnica zaplanowane cele szkoleniowe zostały w pełni zrealizowane.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szpadzie - Radlin 2019

Weronika Marucha, Marta Michalczyk, Zofia Parysek i Dominika Pawłowska wywalczyły tytuł wice mistrzyń Polski juniorek w turnieju drużynowym w szpadzie Po zaciętym finale który odbył się w Radlinie uległy jednym trafieniem reprezentantkom z RMKS Rybnik. To wielki sukces naszych reprezentantek na tak prestiżowej imprezie szermierczej. Dzień wcześniej w turnieju indywidualnym najlepiej zaprezentowała się Dominika Pawłowska zajmując 9 pozycję. Marucha wywalczyła miejsce 18, Michalczyk 29, a Parysek 44.

Wśród panów w turnieju indywidualnym najwyżej z naszych zawodników sklasyfikowany został Sebastian Michalczyk, który zajął miejsce 29, Miłosz Cygański uplasował się na miejscu 52, Jan Marczak na 60, Kozłowski Arkadiusz na 85, a Hubert Samborski zakończył zmagania na pozycji 105. W turnieju drużynowym zawodnicy Michalczyk, Cygański, Marczak oraz Kozłowski zajęli miejsce 13.