WESOŁYCH ŚWIĄT

......życzy zarząd Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica !

XXI GALA SZERMIERCZA

W dniu 27.04.2019 w hali sportowej GOSIR w Świdnicy odbędzie się Polsko – Niemiecki Turniej Szpadowy „XXI GALA SZERMIERCZA”. W tym roku impreza otrzymała dotację z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie  „Sprewa-Nysa-Bóbr” dla Programu Współpracy INTERREG V Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Dodatkowo jak co roku największą  imprezę szermierczą w naszym województwie wspiera Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze oraz Wójt Gminy Świdnica.

Poniżej oficjalny komunika zbliżających się zawodów.

MŚ Juniorów - TORUŃ 2019

Nasza reprezentantka Dominika Pawłowska wraz z zawodniczkami Barbarą Brych, Julią Falińską oraz Alicją Klasik zajęła 7 miejsce w turnieju drużynowym podczas Mistrzostw Świata Juniorek. Impreza odbyła się w Toruniu gdzie na starcie stanęło łącznie aż 31 zespołów. Zwyciężyły Francuzki przed Rosjankami i Szwajcarkami. Dominika w turnieju indywidualnym uplasowała się na miejscu 56.

 

RYBNIK - CUP 2019

Nasze najmłodsze reprezentantki klubu walczyły pierwszy raz na wyjeździe w Rybniku. 
Najwyższe miejsce zajęła Ola, która uplasowała się na 9m.
Weronika, Zuza, Hania, Dominika, Aurelia, Adam, Grzegorz, Dominik i Krystian zakończyli  zmagania na dalszych pozycjach. Najważniejsze, że pierwsze szlify szermiercze za nimi. Kolejne zawody odbędą się w Świdnicy w dniu 27.04.2019 – XXI GALA SZERMIERCZA.

 

Warszawska Syrenka - 2019

W Warszawie odbył się  międzynarodowy turniej dziecięcy w szpadzie pod nazwą „Warszawska Syrenka”

W imprezie wzięło udział przeszło 200 zawodniczek i zawodników z klubów krajowych oraz Litwy i Białorusi.  We wszystkich kategoriach wiekowych walczyły nasze zawodniczki i zawodnicy , których w sumie było 22. W kategorii juniorek młodszych brązowy medal wywalczyła Aleksandra Krynicka. Podopieczna trenera Mirosław Księżyka o samego początku turnieju spisywała się bardzo dobrze. Ola uległa dopiero w walce o wejście do finału 15:13.  W tej samej kategorii wiekowej Marta Michalczyk zameldowała się na 5 miejscu. W kategorii dzieci na mini szpady najwyżej uplasowała się Aleksandra Oklejewicz, która zajęła 8 miejsce.  Oprócz zmagań w zawodach nasi  podopieczni uczestniczyli wraz z trenerami i rodzicami w krótkiej  wycieczce po Łazienkach Królewski, gdzie zwiedzili miejscowe muzeum. Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy wyników i dobrej postawy na zawodach.

Poniżej link do wszystkich wyników w zawodach:

http://fencingscore.pl/tournaments/2019syrenka/

Mistrzostwa Świata Juniorów - TORUŃ 2019

Zawodniczka Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica Dominika Pawłowska ostatni tydzień spędziła na zgrupowaniu kadry narodowej szpadzistek. Obóz odbył się w Wiśle, gdzie cała reprezentacja Polski  szykuje się do Mistrzostw Świata Juniorek. Ta prestiżowa impreza odbędzie się w Toruniu w dniach 6-14 kwietnia bieżącego roku.

Challenge Wratislavia - 2019

Jak co roku zawodniczki i zawodnicy Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica startowali w największym turnieju Europy  Challenge Wratislavia . Turniej odbył się we Wrocławiu gdzie  startowało blisko  1000 zawodniczek i zawodników 42 państw świata. W bardzo silnie obsadzonych turniejach szermierczych nasi podopieczni zajęli następujące miejsca:

Kategoria U15

 • Wojciech Marczak – 27 m
 • Marta Michalczyk – 60 m
 • Aleksandra Krynicka 73 m
 • Hałałuda Jakub – 232 m

Kategoria U13

 • Kornelia Pałasik 40 m
 • Błażej Bednarski – 43 m
 • Karolina Nieczkowska 87 m
 • Antoni Bednarski – 97 m
 • Martyna Nowak 108 m
 • Bartosz Kuźnik – 120 m
 • Igor Grzelak  -134 m
 • Hanna Kacała 140 m
 • Aleksandra Oklejewicz – 179 m
 • Michał Klimek – Żołnowski  181m
 • Nikola Niesyn 186 m

Kategoria U11

 • Adam Warecki – 72 m

Turniej w Tarnowie Podgórnym

W dniu 16.03.2019 w Tarnowie Podgórnym odbył się ogólnopolski turniej szermierczy w kategoriach juniorów młodszych, młodzików, dzieci, zuchów oraz skrzatów. W imprezie wzięło udział 25 reprezentantów Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica. Poniżej podajemy wyniki naszych zawodniczek i zawodników:

 

1m - Bartosz Kuźnik

3m - Aleksandra Krynicka

3m - Wojciech Marczak

3m - Igor Grzelak

5m - Antoni Bednarski

5m - Błażej Bednarski

5m - Karolina Nieczkowska

6m - Hania Kacała

6m - Arkadiusz Kozłowski

8m – Nikola Niesyn 

8m - Oskar Dzieciątkowski

10m – Jakub Hałałuda

11m – Kornelia Pałasik

11m- Martyna Nowak

11m – Michał Klimek - Żołnowski

12m – Aleksandra Oklejewicz

12m – Dawid Możdżeń

12m - Weronika Salwa

12m – Szymon Kozak

13m - Aleksandra Hołobotowska

14m – Hubert Jaskulski

15m - Adam Warecki

19m - Nadia Wiśniewska

Turniej szermierczy Muszkieter Trophy 2019

W miniony weekend Gliwice gościły uczestników turnieju szermierczego w szpadzie Muszkieter Trophy. Na starcie stanęło przeszło 200 zawodniczek i zawodników w 4 kategoriach wiekowych. Nie zabrakło reprezentantek i reprezentantów Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica.  Bardzo dobrze zaprezentowali się Wojciech Marczak i Arkadiusz Kozłowski, którzy w swoich kategoriach wiekowych, młodzika i juniora młodszego wywalczyli brązowe medale. W finałowej ósemce w kategorii juniorek młodszych na miejscu 6 zameldowała się Marta Michalczyk.

Aleksandra Krynicka, Hanna Kacała, Karolina Nieczkowska, Nikola Niesyn, Kornelia Pałasik, Jakub Gajewski, Igor Grzelak, Antoni Bednarski i Błażej Bednarski dzielnie walczyli w zawodach zajmując miejsca w przedziale 9 - 32. Wszystkim gratulujemy, a w szczególności naszym medalistom.  Przed nami kolejne walki na planszach. Tym razem pojedziemy w dniu 16.03.2019 do Tarnowa Podgórnego. Klub nasz będzie reprezentowała 24 osobowa reprezentacja z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Świdnicy oraz szkół z Zielonej Góry.  

Dominika Pawłowska na 14 miejscu w Mistrzostwach Europy Juniorek w konkurencji indywidualnej.

W Włoskiej miejscowości Foggia trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Mistrzynią Europy w szpadzie została Federica Isola. Włoszka w walce, której stawką był awans do ćwierćfinału, pokonała Alicję Klasik (RMKS Rybnik). W tej samej rundzie odpadła Dominika Pawłowska (SKS Flesz Świdnica), która musiała uznać wyższość Szwedki Elviry Martensson. Nasza reprezentantka ostatecznie uplasowała się na wysokim 14 miejscu.

Puchar Europy w Krakowie

Czworo naszych reprezentantek i reprezentantów wystartowało w Pucharze Europy Juniorów Młodszych w Krakowie. Marta Michalczyk, Apolonia Lenckosz, Wojciech Marczak i Arkadiusz Kozłowski zajęli odległe miejsca w silnie obsadzonych międzynawowych zawodach. Start był dla nich z pewnością nowym doświadczeniem, które w przyszłość zaprocentuje w kolejnych imprezach szermierczych.

„Flesz” Świdnica wyróżniony przez wójta gminy Pana Krzysztofa Stefańskiego

W dniu dzisiejszym na zaproszenie wójta gminy Świdnica Pana Krzysztofa Stefańskiego nasze medalistki Mistrzostw Polski Juniorek uczestniczyły w uroczystym wręczeniu nagród oraz listów gratulacyjnych - Jesteście wizytówką tej gminy – mówił wójt – Jesteście jednymi z najlepszych zawodniczek w Polsce, niech wasze sportowe kariery się rozwijają, a ja zawsze wspierałem i będę Was wpierał.

Nasze reprezentantki Dominika Pawłowska, Weronika Marucha, Zofia Parysek, Marta Michalczyk otrzymały pisemne gratulacje oraz torby sportowe w prezencie, drobne upominki otrzymali również prezes i trenerzy.

W imieniu całego zarządu klubu gratulujemy naszym zawodniczkom , życząc dalszych sukcesów w karierze sportowej.  

Zgrupowanie szermiercze - Przesieka 2019

W drugiej połowie ferii zimowych Szkolny Klub Szermierczy „FLESZ” Świdnica zorganizował zgrupowanie szermiercze w Przesiece dla najmłodszych adeptów naszego stowarzyszenia. Zawodniczki i zawodnicy naszego klubu brali udział w treningach szermierki, uczyli się jeździć na nartach, pływali, strzelali z pistoletów laserowych oraz poznawali tajniki tańca towarzyskiego. Nad całością czuwała trzy osobowa kadra wychowawcza – Pani Laura Kostrzewa, Pani Ewelina Janecka oraz trener Tomasz Cygański. Dzięki pomocy finansowej z urzędu gminy Świdnica zaplanowane cele szkoleniowe zostały w pełni zrealizowane.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szpadzie - Radlin 2019

Weronika Marucha, Marta Michalczyk, Zofia Parysek i Dominika Pawłowska wywalczyły tytuł wice mistrzyń Polski juniorek w turnieju drużynowym w szpadzie Po zaciętym finale który odbył się w Radlinie uległy jednym trafieniem reprezentantkom z RMKS Rybnik. To wielki sukces naszych reprezentantek na tak prestiżowej imprezie szermierczej. Dzień wcześniej w turnieju indywidualnym najlepiej zaprezentowała się Dominika Pawłowska zajmując 9 pozycję. Marucha wywalczyła miejsce 18, Michalczyk 29, a Parysek 44.

Wśród panów w turnieju indywidualnym najwyżej z naszych zawodników sklasyfikowany został Sebastian Michalczyk, który zajął miejsce 29, Miłosz Cygański uplasował się na miejscu 52, Jan Marczak na 60, Kozłowski Arkadiusz na 85, a Hubert Samborski zakończył zmagania na pozycji 105. W turnieju drużynowym zawodnicy Michalczyk, Cygański, Marczak oraz Kozłowski zajęli miejsce 13.