Winobranie 2017

Informujemy, że w bieżącym roku grupa naszych zawodniczek i zawodników weźmie udział w pochodzie winobraniowym  2017. Wszystkich informacji na ten temat udzielają trenerzy:

Jarosław Czorniczek  606325212

Mirosław Księżyk 697938187

Treningi w roku szkolnym 2017-2018

Szkolny Klub Szermierczy "Flesz" Świdnica informuje, że treningi rozpoczynają się od dnia 06.09.2017r. 

Poniedziałki i środy  14.30-16.00 - grupa młodsza

                               16.00-18.30 - grupa starsza

Grupa starsza:

  1. Marczak Jan
  2. Michalczyk Sebastian
  3. Michalczyk Marta
  4. Parysek Zofia
  5. Lenckosz Apolonia
  6. Marczak Wojciech
  7. Stasiukiewicz Julia
  8. Gembara Zuzanna
  9. Feliński Gustaw
  10. Pawłowska Dominika
  11. Marucha Weronika
  12. Wilamowska Klaudia 

Grupa młodsza

  1. Kacała Hania
  2. Bednarski Antoni
  3. Bednarski Błażej
  4. Moszonka Amelia
  5. Rębisz Alicja
  6. Rębisz Bartłomiej
  7. Mikoda Jarosław
  8. Mikoda Krystian
  9. Lauren Hubert
  10. Czapla Roksana
  11. Madera Michał 

Informujemy, że grupa starsza może wzorem z ubiegłego sezonu przyjeżdżać do Drzonkowa na treningi z pięcioboistami od godziny 16.00 do 18.45 we wtorki oraz czwartki. Dodatkowo w sobotę od 8.30 do 10.00.

Dla grupy młodszej zaplanowanie są również treningi w Drzonkowie we wtorki i czwartki 18.30 do 20.00

ZAPRASZAMY 

 

Tomasz Cygański

 

ROGOWO 2017

Informujemy Państwa, że klub nasz planuje wyjazd podczas wakacji na zgrupowanie sportowe do Rogowa. Wszystkich informacji na ten temat udziela trener Tomasz Witosławski nr tel:

693-855-045

Rozpoczynamy treningi w nowym roku szkolnym

Informujemy Państwa, że treningi szermierki rozpoczynają się w dniu 05.09.2016.

  • grupa młodsza poniedziałki, środy, piatki 14.30-16.00
  • grupa starsza poniedziałki, środy 16.00 - 18.30

Tomasz Cygański

Odwołane treningi szermierki

W związku z organizacją Młodzieżowych Mistrzostwa Europy w Pięcioboju Nowoczesnym w Drzonkowie informujemy, że w przyszłym tygodniu 06-12.06.2016 wszystkie treningi szermierki w Świdnicy i Drzonkowie są odwołane.

 

Tomasz Cygański

Berlin 08.05.2016

Reprezentacja Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica

BERLIN 08.05.2016

 

2005 DZIEWCZĘTA

STASIUKIEWICZ  JULIA

GRUCZMAN      AMELIA

GEMBARA       ZUZANNA

 

2006 i młodsze  DZIEWCZETA

 MOSZONKA   AMELIA

KACAŁA       HANIA

WEISE         HANIA

 

2005 CHŁOPCY

SMOLIŃSKI   HUBERT

KUCHARSKI WOJCIECH

MARCZAK  WOJCIECH

GAJEWSKI  JAKUB

MIESZKIEŁŁO JAN

 

2006 CHŁOPCY

BEDNARSKI   BŁAŻEJ

WEISE        KRZYSZTOF

MARUCHA   MATEUSZ

 

2007 CHŁOPCY

 BEDNARSKI  ANTONI

Kalendarz startów zawodników "FLESZ" Świdnica 2016.

Dla Państwa informacji opracowany został kalendarz imprez zawodniczek i zawodników Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica na rok 2016. Wymienione imprezy mogą ulec zmianie. Wszystkie turnieje będą ogłaszane przez trenerów na bieżąco.

Obowiązują następujące kategorie wiekowe:

1. Seniorzy (S) -zawodnicy w wieku ponad 23 lata,

2. Młodzieżowcy (MDŁ) -zawodnicy w wieku 21 - 23 lat,

3.Juniorzy (J) -zawodnicy w wieku 18 - 20 lat,

4.Juniorzy młodsi (kadeci) (Jmł) -zawodnicy w wieku 15 - 17 lat,

5. Młodzicy (Mł) -zawodnicy w wieku 12 - 14 lat,

6.Dzieci (D) -zawodnicy w wieku 10 - 11 lat,

7. Zuchy (Z) -zawodnicy w wieku 8 – 9 lat,

8. Skrzaty (Sk) -zawodnicy w wieku 6 – 7 lat

 

 

Kalendarium zawodów szermierczych Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica 2016

         

2016 LUTY

         

Nazwa

Rodzaj

Kategoria

Data

Miejsce

Mistrzostwa Polski

ind./dr.

J

2016.02.06-07

Wrocław

 

Mistrzostwa Europy

ind./dr.

JMŁ,J

2016.02.29-03.09

Nowy Sad

 

2016 MARZEC

Nazwa

Rodzaj

Kategoria

Data

Miejsce

Muszkieter Trophy

ind.

SK,Z,D,MŁ

2016.03.05-06

Gliwice

 

Challenge Wratislavia

ind.

D,MŁ,JMŁ

2016.03.17-21

Wrocław

 

2016 KWIECIEŃ

Nazwa

Rodzaj

Kategoria

Data

Miejsce

 

ind./dr.

JMŁ,J

2016.04.01-10

Bourges

Polsko-Niemiecki Turniej Szpadowy "GALA SZERMIERCZA"

ind.

SK,Z,D,MŁ,JMŁ

2016.04.02

Świdnica

 

Polsko-Niemiecki Turniej Szpadowy

ind.

SK,Z,D,MŁ

2016.04.17

Drzonków

 

2016 MAJ

Nazwa

Rodzaj

Kategoria

Data

Miejsce

Międzynarodowy Turniej w Szpadzie - O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty

ind./dr.

D,MŁ

2016.05.07-08

Kraków

 

Drużynowy Puchar Marszałka Województwa Opolskiego

dr.

SK,Z,D,MŁ

2016.05.21

Opole

 

Puchar Polski I

ind.

JMŁ

2016.05.21-22

Wrocław

 

"Puchar Gryfka"

ind.

SK,Z,D,MŁ

2016.05.21

Szczecin

 

2016 CZERWIEC

Nazwa

Rodzaj

Kategoria

Data

Miejsce

Mistrzostwa Polski

ind./dr.

2016.06.04-05

Katowice

 

2016 WRZESIEŃ

Nazwa

Rodzaj

Kategoria

Data

Miejsce

Kmicic Cup

ind.

D,MŁ

2016.09.17

Częstochowa

 

Puchar Polski I

ind.

J

2016.09.24-25

Radlin

 

2016 PAŹDZIERNIK

Nazwa

Rodzaj

Kategoria

Data

Miejsce

         
         

Puchar Polski II

ind.

JMŁ

2016.10.08-09

Gliwice

 

Puchar Polski II

ind.

J

2016.10.22-23

Gliwice

 

Puchar Prezydenta Miasta Opola

ind.

SK,Z,D,MŁ

2016.10.22

Opole

 

2016 LISTOPAD

Nazwa

Rodzaj

Kategoria

Data

Miejsce

Puchar Ziem Północnych

ind.

SK,Z,D,MŁ,JMŁ

2016.11.05-06

Szczecin

 

Gwiazdka ze szpadą

ind.

D,MŁ,JMŁ

2016.11.19-20

Gliwice

 

2016 GRUDZIEŃ

Nazwa

Rodzaj

Kategoria

Data

Miejsce

Puchar Polski III

ind.

J

2016.12.03-04

Rybnik

 

Puchar Polski III

ind.

JMŁ

2016.12.10-11

Wrocław

Kalendarium startów zawodników FLESZ Świdnica 2016 - do pobrania

Przesieka 15.01-17.01.2016r.

Konsultacje szkoleniowe

Przesieka 15.01-17.01.2016

  1. Klaudia Wilamowska
  2. Dominika Pawłowska
  3. Alicja Tuliszka
  4. Miłosz Cygański
  5. Jan Marczak
  6. Sebastian Michalczyk
  7. Marta Michalczyk
  8. Gustaw Feliński
  9. Hubert Gil

Wyjazd w piatek 15.30 - parking Świdniczanka

Trener: Jarosław Czorniczek

Ferie zimowe 2016.

Wesołych Świąt życzą zawodnicy, trenerzy oraz cały zarząd Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica.

Wesołych Świąt życzą zawodnicy, trenerzy oraz cały zarząd Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica.

Ferie zimowe 2016.

Zarząd Szkolnego Klubu Szermierczego "FLESZ" Świdnica informuje wszystkich rodziców, że podczas drugiego tygodnia ferii zimowych 2016r.  klub nasz będzie organizował zajęcia sportowe dla zawodników naszej sekcji. Zgrupowanie dochodzeniowe odbędzie się na obiektach sportowych Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Świdnicy. Szczegółowe informacje podamy w terminie późniejszym. 

Zarząd "Flesz" Świdnica

Zapraszamy wszystkich chętnych zawodników i ich rodziców.

Zmiana godzin treningów szermierki.

Lista zawodników wyjeżdżających na Puchar Ziem Północnych

Szczecin 07.11-08.11 2015

 

07.11-sobota start dziewcząt

  1. Michalczyk Marta
  2. Gembara Zuzanna
  3. Gruczman Amelia
  4. Krynicka Aleksandra
  5. Wilamowska Klaudia
  6. Marucha Weronika
  7. Moszonka Amelia

Trener Mirosław Księżyk

08.11 – niedziela start chłopców

  1. Feliński Gustaw
  2. Gil Hubert
  3. Marczak Antoni
  4. Marczak Wojciech
  5. Smoliński Hubert
  6. Kucharski Wojciech
  7. Szymański Grzegorz
  8. Marczak Jan
  9. Cygański Miłosz
  10. Michalczyk Sebastian
  11. Kruk Michał
  12. Bednarski Błażej
  13. Weise Krzysztof
  14. Marucha Mateusz
  15. Wojciechowski Franciszek
  16. Mieszkiełło Jan
  17. Samborski Hubert
  18. Gajewski Jakub
  19. Bednarski Antoni

Trenerzy: Jarosław Czorniczek, Mirosław Księżyk i Pan Wojciech Marczak

Puchar Ziem Północnych w Szczecinie - lista zawodników.

Zmiana planu treningowego w Świdnicy: 

Poniedziałek   pierwszy trening  14.30 - 16.00

                    drugi trening       16.00 - 19.00 

Środa            pierwszy trening   14.30 - 16.00

                    drugi trening        16.30 - 19.00

Piątek           jeden trening       14.30 - 16.00

Dla starszych zawodników Drzonków:

Wtorek 18.00-20.00

Czwartek 16.00-19.00

Sobota 8.30-10.30

Każda zmiana harmonogramu treningowego będzie na bieżąco aktualizowana.

Tomasz Cygański

INFORMACJE DLA RODZICÓW ZAWODNIKÓW.

Zapraszamy uczniów klasy 1-3 szkoły podstawowej do rozpoczęcia treningów szermierki. Zajęcia odbywają sie w każdy poniedziałek i środę od godziny 14.30 do 16.00.

 Tomasz Cygański

603868477

Nabór nowych zawodników.

05-06 września - 1 PPJmł Radlin (kategoria Juniorów Młodszych)

19 września - Częstochowa "Kmicic" (kategoria Młodzików, Dzieci, Zuchów, Skrzatów)

26-27 września - 1 PP JUN  - Wrocław (kategoria Juniora)

10-11 października - 2 PP Jmł Gliwice

17 października - Opole((kategoria Młodzików, Dzieci, Zuchów, Skrzatów)

24-25 października - 2 PP JUN - Gliwice

7-8 listopad -Puchar Ziem Północnych w Szczecnie (kategoria Młodzików, Dzieci, Zuchów, Skrzatów)

21-22 listopad - Szpada z Gwiazdka w Gliwicach (kategoria Młodzików, Dzieci, Zuchów, Skrzatów)

5-6 grudnia - 3 PP JUN w Rybniku

12-13 grudnia - 3 PP Jmł we Wrocławiu

 

 

Planowane starty do końca roku 2015.

05-06 września - 1 PPJmł Radlin (kategoria Juniorów Młodszych)

19 września - Częstochowa "Kmicic" (kategoria Młodzików, Dzieci, Zuchów, Skrzatów)

26-27 września - 1 PP JUN  - Wrocław (kategoria Juniora)

10-11 października - 2 PP Jmł Gliwice

17 października - Opole((kategoria Młodzików, Dzieci, Zuchów, Skrzatów)

24-25 października - 2 PP JUN - Gliwice

7-8 listopad -Puchar Ziem Północnych w Szczecnie (kategoria Młodzików, Dzieci, Zuchów, Skrzatów)

21-22 listopad - Szpada z Gwiazdka w Gliwicach (kategoria Młodzików, Dzieci, Zuchów, Skrzatów)

5-6 grudnia - 3 PP JUN w Rybniku

12-13 grudnia - 3 PP Jmł we Wrocławiu

 

 

Zapraszamy zawodników i rodziców do wzięcia udziału w imprezie: OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY AQUA – DUATHLON

Komunikat organizacyjny.

Termin i miejsce zawodów: 19.09.2015 (sobota)
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im Zbigniewa Majewskiego
ul. Drzonków-Olimpijska 20, 66-004 Zielona Góra

 

PROGRAM ZAWODÓW:
12.00 - konferencja techniczna na pływalni 50 m
12.30 - rozgrzewka wszystkich uczestników imprezy
13.00 - start I serii indywidualnej według kategorii wiekowych od najmłodszych
KATEGORIE:
Skrzaty 1 i 2 klasa szkoły podstawowej - pływanie 50m połączone z bieganiem 600m
Dzieci 3 i 4 klasa szkoły podstawowej - pływanie 50m połączone z bieganiem 600m
Młodzicy 5 i 6 klasa szkoły podstawowej i 1 klasa gimnazjum - pływanie 100m połączone z bieganiem 1km
Trójbój 2 i 3 klasa gimnazjum - pływanie 100m + bieganiem 1km + strzelanie 5 celnych/50 sekund
Sztafeta rodzinna rodzic i dziecko (kategorie według wieku dziecka - Skrzaty, Dzieci, Młodzicy, Trójbój)
- p ływanie 50m połączone z biegiem 600m x 2

Zapisy u trenera Tomasza Cygańskiego.