8. mar, 2015

Muszkieter "TROPHY" zdobyty przez "FLESZ" Świdnica

Reprezentanci naszego klubu startowali w dwóch ogólnopolskich turniejach szermierczy rozgrywanych w Gliwicach i Warszawie. W tym pierwszym w gronie 50 zawodników śród chłopców i 50 zawodniczek wśród dziewcząt rewelacyjnie spisali się Weronika Marucha i Jan Marczak którzy w kategorii młodzików nie mieli sobie równych przeciwników. Po raz kolejny stanęli na najwyższym stopniu podium pokonując w finałach Patrycję Ziętek z Bytomina 15:8  i  Mikołaja Radosza (SKS GRASS-HOPPER KALWARIA) 15:7. Wyniki uzyskane przez Weronikę i Janka potwierdzają ich przynależność do ścisłej czołówki kraju.W tej samej kategorii wiekowej Miłosz Cygański zajął 14 pozycję a Sebastian Michalczyk 25. Kolejnym medalistom w Gliwicach był Huber Gil. Nasz reprezentant w kategorii „dzieci” uplasował się na wysokim trzecim miejscu. Hubert stoczył kilka bardzo zaciętych i widowiskowych  pojedynków. Zwyciężył reprezentant Gryfa Mielec Piotr Urban. Reszta naszych zawodników uplasowała się na miejscach: Arkadiusz Kozłowski 12, Gustaw Feliński 17, Antoni Marczak 35. W rywalizacji dziewcząt Marta Michalczyk uplasowała się na 20 miejscu.

Po raz pierwszy w tak dużym turnieju wystartowali nasi najmłodsi adepci  świdnickiej szermierki. W kategorii dzieci bardzo dobrze zaprezentował się Wojciech Marczak, który zakwalifikował się od finałowej ósemki zawodników. W gronie 49 startujących Wojtek ostatecznie uplasował się na 7 miejscu. Krzysztof Weise zajął 20 miejsce, Hubert Smoliński 23, Wojtek Kucharski 37 a najmłodszy w tym gronie Błażej Bednarski zajął 44 pozycję. Wśród dziewcząt Amelia Gruczman uplasowała się na 17 pozycji a Julia Stasiukiewicz zakończyła zmagania na 23 miejscu.

W drugim turnieju w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w konkurencji indywidualnej pań i panów. Nasza reprezentantka Anna Maliszewska  na co dzień trenująca w Uczniowskim Klubie Sportowym Żoliborz Warszawa wywalczyła wysoka 6 lokatę.

Gratulujemy.