21. wrz, 2014

Weronika Marucha niepokonana.

W minioną sobotę odbył sie ogólnopolski turniej szermierczy pod nazwą "CONECO - CUP" który zgromadził na starcie 177 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Barw naszego klubu broniło 11 reprezentantów. Rewelacyjnie wystartowała Weronika Marucha, która nie dała żadnych szans swoim przeciwniczkom. W finale turnieju młodziczek pokonała zawodniczkę z Bytomia Julię Gwóźdż 12:5. W tej samej kategorii wiekowej nie zawiódł Jan Marczak. Uczeń Zespołu Szkół im Jana Pawla II wywalczył 3 pozycję. Janek uległ w walce o finał reprezentantowi Piasta Gliwice Ivo Chlebiejowi 4:1. W tej samej kategorii wiekowej Miłosz Cygański uplasował się na miejscu 19, a Sebastian Michalczyk na 36. W rywalizacji młodszych szermierzy bardzo dobrze spisali sie Arkadiusz Kozłowski i Grzegorz Szymański. Obaj zameldowali sie w finałowej ósemce, gdzie zajęli odpowiednio 6 i 7 miejsce. Kacper Tyrlik uplasował się na miejscu 23, Gustaw Feliński na 29, a Antoni Marczak zakończył zmagania na miejscu 38. W turnieju młodszych dziewcząt jedyna nasza zawodniczka Marta Michalczyk wywalczyła 14 pozycję w turnieju.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy.